İŞSİZLİK SİGORTASI ZORUNLU MUDUR?

By admin - Son Güncelleme: Cumartesi, Ocak 3, 2009 - Save & Share - 3 Comments

İşsizlik sigortası zorunlu bir sigorta koludur. Bu Kanun kapsamında olan herkes işsizlik sigortası primi ödemekle yükümlü tutulmuştur. İşsizlik Sigortası Kanunu’nun 17.04.2008 gün ve 5754 sayılı Kanunla değiştirilen 49. maddesine göre işsizlik sigortasının gerektirdiği ödemeleri, hizmet ve yönetim giderlerini karşılamak üzere, bu sigorta kapsamına giren tüm sigortalılar, işverenler ve Devlet, işsizlik sigortası primi ödeyeceklerdir.

Konular İşsizlik Maaşı • Etiketler: , , Yazının Başına Dön

“İŞSİZLİK SİGORTASI ZORUNLU MUDUR?” için 3 cevap

  1. abdurrahman diyor ki:

    06/08/2009 cikiş verildim iş veren işkura teslim işsizlik maaşi almam evraklari bir ay icinde verece söyledi benim için benim için sakincasi varmidir teşekkürler

  2. muzaffer diyor ki:

    Eşim 30.9.2009 tarihinde işten ayrıldı.İşsizlik sigortasından yararlanmak için şimdi başvursa olurmu geriye dönük 3 yıl prim ödemesi var.Bunun için ne yapmalıyız.Teşekkürler

  3. orhan KARA diyor ki:

    Selamlar ben eski hükümlü olarak bir otelde 5 yıl çalıştım ama yasa kalkınca beni hemen işten çıkardılar göya noter kanalı ile benim 3 gün üst üste işe gitmediğimi tespit etmişler ben zaten 5 yıldır işe gitmedim ki bana sen buraya gelmiyeceksin bizden para da talep etmiyeceksin biz senin sigortanı yatıracağız her günde kartın basılacak dendi şimdi ben nasıl işsizlik parası alırım sigortam olmadığından da hastaneyede gidemiyorum lütfen yardımcı olun saygılarımla

Bir Cevap Yazın