İşsizlik Maaşı Şartları Nelerdir?

By admin - Son Güncelleme: Pazartesi, Eylül 21, 2009 - Save & Share - 345 Comments

İşsizlik sigortasından yararlanmak için ne yapmak lazım?

Öncelikle kendi kusurunuz nedeniyle işten çıkarılmamış olmanız gerekiyor.

İşverenin kusuru nedeniyle, küfür, hakaret, ücret ödememe, fazla mesai vermeme vs. gibi nedenler varsa ve bu nedenleri ispatlayabilirseniz istifa edip işten ayrılırsanız alabilirsiniz. Ancak ispat etmeniz şart.
İşveren işinize son verdiyse işsizlik maaşı alabilirsiniz.
İşyeriniz kapandıysa işsizlik maaşı alabilirsiniz.
Süreli bir iş akdi yapmışsanız ve süre bittiğinde işi bırakırsanız işsizlik maaşından faydalanabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden birini taşıyorsanız işten ayrıldığınız anda işverenden talep edeceğiniz ”İşten Ayrılma Bildirgesi”ni işveren 3 nüsha halinde hazırlayıp 1 nüshası işten ayrılan kişiye, 1 nüshası kendisine ve 1 nüshasını da bildirgeye çıkış nedenini yazarak İŞKUR’a gönderiyor.

İŞKUR ise işten çıkarılma nedenlerine bakarak işsizlik maaşı verilip verilmeyeceğini kararlaştırıyor. Ancak işsizlik maaşı alabilmek için işten ayrılınan tarihten itibaren en geç 30 iş günü içerisinde herhangi bir İŞKUR’a giderek başvuruda bulunması gerekiyor. 30 gün geçmiş ise geçen her geçen günün ücretini işsizlik maaşından alamıyorsunuz. Yani 2 ay sonra İŞKUR’a gidip başvurursanız işsiz kaldığınız andan itibaren başvuru tarihinize kadar olan işsizlik maaşını alamıyorsunuz. İŞKUR ise başvurunuza bakarak eğer doğru nitelikleri taşıyorsanız size maaş veriyor. Başvurunuzdan 1 ay sonra İŞKUR’a giderek işsizlik maaşı hesap cüzdanınızı alıp ilgili bankadan işsizlik maaşınızı çekebiliyorsunuz.

İşsizlik maaşı için ne kadar çalışmak gerekiyor?

Eğer işten çıkarıldığınız tarih içinde 3 yıl geriye dönük olarak 600 gün sigorta primi ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük 900 gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük 1080 gün prim ödemişseniz 10 ay işsizlik maaşından faydalanabiliyorsunuz. Alacağınız ücret ise son 120 günün brüt ücretinin yüzde 40′ı kadar işsizlik maaşı almaya hak kazanıyorsunuz.

İşsiz kalınınca sağlıktan faydalanabilir misiniz?

Sigortalı işsizler işsizlik maaşı alırken sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyorlar. Bunun nedeni ise işsizlik maaşı aldığınız süre içerisinde İŞKUR sizin adınıza Sosyal Güvenlik Kurumu’na Genel Sağlık Sigortası primlerini ödüyor. Bu primler ödendiği için işsiz kalan kişinin kendisine, eşine ve çocuğuna sağlık hizmetlerinden faydalanması kısıtlanmıyor. Ancak 100 gün sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bunu uzatmak için ise işsiz kişi Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek İŞKUR’dan işsizlik maaşını aldığını ve bu nedenle sağlık hizmetlerinden faydalanması gerektiğini belirterek Sosyal Güvenlik Kurumu işsiz kişinin sağlık hizmetlerinden faydalanması için tekrardan aktifleştiriyor. Bu aktifleştirme işsizlik maaşının bağlanma süresi yani 6 ay, 8 ay ve 10 ay boyunca devam ediyor.

Askerlik nedeniyle iş akdi feshedilen kişi işsizlik maaşı alabilir mi?

İşyerinden ”askere gideceğim” diye ayrılmışsanız işsizlik maaşı alabilirsiniz. Ancak askerde geçen süreleri işsizlik maaşı olarak alamıyorsunuz. Askerlik bittiğinde 30 gün içerisinde İŞKUR’a müracaat ettiğinizde askerlik yaptığınızda geçen süre yokmuş gibi yani işten yeni ayrılmış gibi görünerek İŞKUR size, 3 yıl geriye dönük olarak 600 gün sigorta primi ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük 900 gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük 1080 gün prim ödemişseniz 10 ay işsizlik maaşından faydalanabiliyorsunuz.

Konular İşsizlik Maaşı • • Yazının Başına Dön

345 Responses to “İşsizlik Maaşı Şartları Nelerdir?”

Comment from slm
Time 6 Kasım 2009 at 17:24

merhaba ben muhammet gecen yıl okulda çlştım 01 09 2008 de ve kendim deyil okul kapandı ve baş vurmadım şu anda boşu ne yapma gerek işsizlik parası alabilirmiyim yazrasanız sevnirim saygılarımla.

Comment from sozlesme
Time 13 Kasım 2009 at 13:35

merhab be suleyman yurd dısında calısıyordum ıskur aracılıgla geldım fakat sozlesmem bıttı yenılemedım cunku duzenlı odemıyolardı massımı bunu ıspatlamak nasıl mumkun olur ve nasıl ıssızlık maası alabılırım yorum yapıp maıl atarsanız sevınırım bılgılerınız ıcın tesekurler

Comment from işsizlikmaşı
Time 11 Aralık 2009 at 17:44

3 yıldır boşdayım işverenler özürlü diye iş vermiyor özürüm kalçadan yüzde on raborluyum mesleyim aşcı en son ayrıldıgımda maaşımın yarısı bile işverende kaldı ben çıkış imzası atmadım işsizlik maaşında yararllanmak istiyorum çok zordurumdayım neyamalıyım bana yardımınız icin

Comment from mustafa
Time 14 Aralık 2009 at 21:10

ben işten oruçların yani ramazanın 1.günü işten cıkarıldım şimdi işkura baş vursam işsizlik maaşından veiş sizlik sigortasından yararlana bilirmiyim???

Comment from sinan
Time 15 Aralık 2009 at 22:58

ben 6 yıldır çalıştıgım iş yerinden istifa ederek ayrıldım ve yeni firmadada 5 aydır çalışıyorum buradan çıkartılırsam işsizlik maaşı alma şansım varmı

Comment from sinan
Time 15 Aralık 2009 at 23:00

5 ay önce ettiğim istifanın işsizlik ödenegine zararı olurmu sonçta son işyerinden kendi istegim dışında çıkartıldıgımı var sayıyorum nette böle benzer bir konu yok cevaplarsanız sevinirim

Comment from meraba
Time 26 Aralık 2009 at 15:59

ben 18 aydır bir mütahit firmada işçi olarak 18 aydır çalışıyorum işsizlil maaşı ala bilirmiyim

Comment from RASİM SUNGUR
Time 2 Ocak 2010 at 18:55

benim 14 ay çalışmışımvar aynı işyerinde işsislik parası ala bilirmiyim eski işyerinden evrak almam gerekiyormu

Comment from RASİM SUNGUR
Time 2 Ocak 2010 at 19:00

işsislik parası almak icin kaç ay olması gerekiyor

Comment from Anonim
Time 25 Ocak 2010 at 18:00

eşimin işi ve il değişikliğinden dolayı işimden ayrılmak zorundayım 6 aylık evliyim evlilik tazmınatı alabiliyorum sanırım bununla birlikte işsizlik ücretide alma imkanım olabilir mi ?

Comment from Anonim
Time 26 Ocak 2010 at 00:16

merhaba ben bu günlerde iş kırizi nedeniyle işten çıkarılacak gibiyim sigortamı topladım bu iş yerinde 510 gün gibi bir sigortam oldu yani 600 olmadı buraya girmeden önce 4 ay kadar işsizlik maaşı aldım işe girince işkura bildirerek maaşımı kestirdim banada nezaman işsiz kalırsan kalan maaşını alabilirsin demişlerdi acaba kalanları gerçekten alabilecekmiyim 5 ay kadar kalmıştı artı olarak bu 510 günün maaşımın biraz daha artmasına yardımcı olabilirmi cevab yazarsanız sevinirim

Comment from Anonim
Time 15 Şubat 2010 at 00:33

merhaba ben 2.5 senelik iş yerimden mesai saatlerimin zorluğu nedeniyle kendi isteğimle ayrıldım acaba işsizlik maaşı alabiliyormuyum lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Comment from bilal cuni
Time 25 Şubat 2010 at 00:13

6 yıl bir ay resmi kurumda işçi olarak açlıştım ancak ailevi sebeplerden dolayı işten istifa etmek zorunda kaldım işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from volkan
Time 2 Mart 2010 at 16:47

ben 28.02 itibarıyla işten çıktım. İşsizlik parası başvurusu için işkurun internet sitesine kaydolup gerekli bütün yerleri (işveren bilgileri dahil)doldurdum. Ancak, ensondaki kaydet butonuna basınca “profiliniz oluşmamış” ibaresi çıkıp duruyor. Oysa hiçbir eksiğim yok. İşin içinden çıkamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Comment from can
Time 8 Mart 2010 at 20:39

<3 yıl kadar aynı işyerinde çalişan eşim işten evliliğimiz nedeniyle işten ayrılırsa işsizlik maaşi alabilirmi

Comment from fatih
Time 14 Mart 2010 at 01:48

slm askerden daha yeni geldim toplam 566 gün ödenmişliğim var sizce ben de bu işsizlik maaşindan faydalanabilirmiyim

Comment from gözde
Time 21 Mart 2010 at 23:56

mrb.ben yarın işten çıkarılıyorum.fakat çıkışım 2. ay olarak gösterilmiş aynı zamanda tazminatımı almış gibi gösteriyorlar bunca olumsuzluklara ragmen beni performans düşüklüğünden çıkartılmış gibi gösteriyorlar ben ozaman işsizlik maaşından yaralanabilirmiyim

Comment from lütfen dikkate alin
Time 22 Mart 2010 at 23:58

selam ben hakan tekxtil atölyesinde ssklı bir işçiyim her yıl 2.ay ücretsiz izin veriyolar ve bu 2.ay içinde ssk mı yatırmıyolar ve işe başladığım zaman 49 kişiyiz bize kendi yazdıkları bir kağıda kendi isteğimle izine ayrılıyorum kağıdı imzalatıyolar ve bu5.senedir böyle ne yapmam lazım.bu kağıdın ne ğibi bir ğeçerliliği var

Comment from öznur aksu
Time 10 Nisan 2010 at 09:33

slm ben işten çıkartıldıktan sonra tekrar aynı işyerinde çalışma imkanım olabilirmi? yardımcı olursanız sevinirim..

Comment from Firmanın Değişmesi
Time 11 Nisan 2010 at 18:31

Merhaba,

14 yılçalıştığım firma İngiliz firmasına satıldı. Satılınca firma ünvanı, vergi dairesi değişti tamamen satıldığı için değişti. Bizler sıfırdan başlamış olduk. Firma elemanlarla süre yazılmadan şu tarihte, şu kadar maaşla işe başlamıştır denilerek sözleşme imzalattı. Bu değişim bilgimiz dışında oldu ve hiçbir açıklama getirilmeden abartılarak elemanlar ikna edildi. Bizlerde işsiz kalmamak için mecburen kabul etmek durumunda kaldık.

Fakat bu firmada 6 aydır çalışıyoruz, şartlar zorlaştı, yetersiz kalıyoruz ve herkes ayaklanmasın, birden çıkmasın diye yönetim tarafından baskı var. Husursuz olduğum, birçok hakkımızı kaybettiğim için (ikramiye, zam vs vs) için işten ayrılmak istiyorum.

Ben şuan işten ayrılsam, işsizlik maaşı alabilirmiyim (normal şartlarda çıkmadığım mecbur olduğum için kendim çıkmaz durumundayım)

Comment from barış
Time 12 Nisan 2010 at 10:26

merhaba,ben 2008 şubatta askere gittim.2009 mayısta döndüm ve 1 senedr işsizim.askerden önce 3 yıllık sigortam vardı.ve işten askere gidiyorum diye ayrıldım.şu anda işsizlik maaşı almaya hakkım varmı?bilgilendirirseniz sevinirim.

Comment from müeyyen tuncay dündar
Time 14 Nisan 2010 at 14:53

ben felçliğim işden çıkardılar işlik maşına başvurdum

Comment from leyla
Time 16 Nisan 2010 at 15:37

bir kere işsizlik parasından yararlanan bir kişi ikince kezde faydalanabilirmi?

Comment from yaseminkulak@mpm-d.com.tr
Time 16 Nisan 2010 at 15:49

merhaba işsizlik maaşı alabilmek için son işyerindemi 600 prim gün sayısını doldurmam gerekiyor.

Comment from şaban
Time 18 Nisan 2010 at 16:03

işten ben kendim ayrıldım çünki çocuk gibi azarlıyodu
9ay çalıştım
işsizlik maaşı almam için ne yapmam gerekiyo işsizlik mnaaşı alabilirmiyim

Comment from esma
Time 19 Nisan 2010 at 09:57

ben işyerimde düzenli maaş ödenmediğinden doayı kendim istifa ettim maas alabilirmiyimm

Comment from ömer bayoğlu
Time 20 Nisan 2010 at 10:12

merhaba ben ve iki arkadaşım 12.04.2010 tarihinde işyerinden mesai üctretlerimizi istediğimiz için çıkarıldık bizde arkadaşlarla birlikte işe dönüş davası açtık bu nedenle işsizlik maaşı almayacağımız söylendi bu doğrumudur böyle bir yasa varmı bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz. iyigünler

Comment from GULHAN
Time 21 Nisan 2010 at 11:19

Merhaba
ben 3 aylık maaşımı alamadıgımdan ısten ayrıldım
ıssızlık maası ıcın basvurdun fakat sırket 22 maddeyı yanı bılınmeyen nedenı gosterdıgınden olunsuz bır cevap aldım tazmınatımı tum haklarımı aldım son 10 gunum var ne yapmalıyım bu bodrolarla ıskur a gıdesem bu haktan yararlanabılırmıyım

Comment from Anonim
Time 21 Nisan 2010 at 19:30

merhaba 7aydır çalışıyordum hamileleğim nedeniyleişten ayrıldım işsizlik maaşı almak için ne yapmam gerekiyor iştenmayrılalı 2 hafta oldu

Comment from muammer
Time 23 Nisan 2010 at 13:48

beni işten 21 04 2010 tarihinden cıkardılar benim 104 gün sgk ödendi ama işşizlik maaşı alabilirmiyim daha önce 705 günlük sgk vardı ordan 14 05 2009 tarihinde ayrıldım yorumlarınızı bekliyorm teşekkürler

Comment from Tufan Tarz
Time 27 Nisan 2010 at 00:25

Arkadaşlar gözden kaçan ince bir noktayı paylaşmak istedim..
işsizlik ödeneği alma süresi ayrıldıktan itibaren geriye dönük 3 yıl içinde 1080 gn pirim ödenmişse 10 ay ödenek alıyorsunuz.. aylık pirim günü 30 olduğuna göre 3 yıl 36 ay yaptığına göre 36 x 30 = 1080 YANİ BİR GÜN SADECE BİR GÜN BİLE RAPOR ALSANIZ 1079 GÜN YAPIYOR VE SİZ 8 AY ÖDENEK ALIYORSUNUZ.. BİR GÜNLÜK RAPOR 2 AY EKSİK ÖDENEK ALMANIZI SAĞLIYOR..bilginize…Tufan

Comment from Anonim
Time 4 Mayıs 2010 at 17:04

hamilelik nedeniyle işten ayrılmak zorunda kalan birisi işsizlik maaşı alabilir mi?cvp beklıyorum çünkü o durumdayım

Comment from anonim
Time 21 Mayıs 2010 at 12:23

iki yıldan fazladır calısıyorum aynı işte, primlerim düzenli yatıyor ,mayıs ayının sonunda işten cıkarılıcam mail kriz sebebiyle .
ancak nisan ayında 16 gün raporluydum ameliyat oldum ve 14 gün calıstım ve 14 günlük prim yattı.
işsizlik maası alabilrmiyim ve alırsam hesaplama yapılırken 16 günlük raporlu zamanın maaşıma etkisi olurmu
mailinizi bekliyorum teşekkürler

Comment from ücretli öğretmen işsizlik maaşı
Time 21 Mayıs 2010 at 21:50

MEB’e bağlı bir ilköğretimde ücretli öğretmenlik yapmaktayım.haziranda okullar kapandığında okulla ilişiğim kesiliyor ve maaş alamıyorum.işsizlik maaşından yararlanabilir miyim?yararlanabiliyorsam ne yapmam gerekiyor,beni blgilendirirseniz sevinirim.

Comment from gamze
Time 28 Mayıs 2010 at 02:35

merhaba,
surekli olarak firmamda 5 yıldır calısıyordum fakat evleneli 10 ay oldu ve evlilik tazmınatımdan yararlanmak ıstedım.1 hafta oldu istifamı vereli.tazminatımı alacagım fakat işsizlik maasından yararlanabiliyormuyum ve gerekli olan evraklar nelerdir?yardımcı olurmusunuz cevap beklıyorum.

Comment from mete
Time 1 Haziran 2010 at 16:58

BEN 1 HAZİRAN İTİBARİYLE 4 YILDIR ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETTEN İŞTEN ÇIKARILACAM. SİGORTAMDA SON 4 AY İÇİNDE 5 GÜN EKSİĞİM VAR. İŞSİZLİK PARASI ALABİLİRMİYİM

Comment from tocci
Time 4 Haziran 2010 at 14:25

slm ben Nail işten kendim çıktım çünkü çok bunalttılar ve işten çıkmam için bunu sürekli denediler ve kazandılarda uzun lafın kısası ben bu durumda işkur’a başvurabilir miyim?
saygılar

Comment from Anonim
Time 26 Temmuz 2010 at 17:33

18 haziran da işten çıkarıldım 24 haziran da yeni işegirdim 15 gün içinde işten çıkarılırsam işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 26 Temmuz 2010 at 17:40

slm 3yıl çalıştıgım işten 18 haziranda çıkarıldım 24haziranda yeni işe girdim 15gün içinde çıkarılırsam işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim

Comment from işsizlik maaşı ve tazminat
Time 28 Temmuz 2010 at 11:44

selam ben 6 yıldır çalışmakta olduğum bir firmada işten ayrılacağımı söyledim müdüre müdür de patronla konuşmuş ben herhangi bir belge imzalamadım henüz ve her türlü yasal hakkımı öğrenmek istiyorum. patron ben dilekçe vermeden git hesabını kestir dediği için bende çıktım işten geldim.
ne hakkım var onları öğrenmek istiyorum. yardım ederseniz sevinirim.

Comment from faris
Time 16 Ağustos 2010 at 17:31

Merhaba; 1 ay içerisinde 3 günlük devammsızlığım nedeni ile iş akdim fesih edildi. Bu şartlar altında işsizlik ödeneğinden faydalanabilir miyim?

Comment from murat tek
Time 20 Ağustos 2010 at 19:29

işsizlikten faydalanmak için 2008den 207 gün 2009dan 193 2010dan 138 günüm var 2007 yılından ğün alabiliyormuyuz murat tek

Comment from Anonim
Time 21 Ağustos 2010 at 01:24

özel sektörde 11 ay çalıştım kaza geç.irdim dışarda işde değildim ama işden ayrıldım acaba işsizik maaşı alabilirmiyim

Comment from derya ak
Time 24 Ağustos 2010 at 10:01

MERHABA 7 YILDIR BİR İŞ YERİNDE SİGOTALI OLARAK ÇALIŞIŞIYORUM FAKAT HAMİLE KALDIĞIM İÇİN RAPOR AÇTIRDIM 4 AYLIK FAKAT DOĞUM SONRASI İŞTEN ATILIRSAM İŞSİZLİK PARASI ALABİLİRMİYİM .

Comment from murat
Time 25 Ağustos 2010 at 20:19

ben 12 aydır özel bir inşaat şirketinde işçi olarak çalışıyordum son zamanlarda işçiye davranış tarzları huzursuzluk ve yalan ların bitmemesi üzerine işden ayrılmaya karar verdim sen bilirsin dediler bende ayrıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from esra
Time 1 Eylül 2010 at 09:23

ben 01,01,2010, dogum iznimi kulandım sızada iş aktım fes edildi ben o tarıhten itibaren 31,08,2010 tarıhine kadr suredir calışmıyorudum ben işzilik parası ala bilirmiyım

Comment from arzu
Time 3 Eylül 2010 at 13:03

ben 3 senedır bı işyerınde çalışıyorum ama toplam 23 aylık bı sigortam var ve bunun 11 aylıkken işlerin kotu gıtmesınden dolayı resmi olarak sıgortadan sadece cıkışımız yapıldı ama gayrıresmı çalışıyorduk ben buna ragmen bu aradakı işten cıkarılmaya ragmen issizlik maası alabılırmıyım.

Comment from NURAN
Time 4 Eylül 2010 at 08:51

kıdem tazminatı alan eleman işsizlik maaşı alabilirmi?

Comment from NURAN
Time 4 Eylül 2010 at 08:52

ACİL CEVAPLARMISINIZ?

Comment from Anonim
Time 7 Eylül 2010 at 08:27

merba ben evlendim ve işten ayrıldim nikah cikişi yaptim ben işsizlik parasi alabilir miyim iyi günler

Comment from hamdi aşan
Time 11 Eylül 2010 at 18:56

merhaba ben yıllardır tekstilde çalışan biriyim 2009 ocak ayından beri çaliştiğim işyerinden 2010′nun 8. ayında işten ayrıldım işsizlik maaşına başvurmak istiyorum ama alabilirmiyim bilmiyorum çünkü patronun kufürbaz ve etrafına hakaretler yağdıran biri olduğunu ıspatlama şansım çok zayıf bu durumda neyapacağımı bilemiyorum konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

Comment from necmi kalıntaş
Time 14 Eylül 2010 at 19:53

mrh şimdiden bütün arkadaşlara tşk beni aydınlatırsanız tşk ederim ben bir kamu kuruluşunda yaklaşık 20 yıldır calışmaktaydım ama ailevi bir nedenle iş yerinden ayrılmak zorunda kaldım kendi isteğimle 20.08 2010 tarihinde ayrıldım 10 gün sonra iş kura kayıt oldum acaba işsizlik parasından yararlana bilirmiyim yaş hatım nedeniyle 2.5 yıl var emekliligime bana yardımcı olursanız sevinirim

Comment from Anonim
Time 15 Eylül 2010 at 20:53

hamilelik döneminde 3ay ücretsiz izin kullandım sonra doğum iznine çıktım izin bittikten sonra 1ay çalıştım ve işten çıkarıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim? lütfen cevaplarmısınız

Comment from erdal
Time 25 Eylül 2010 at 23:25

17.04.2008 tarihinde girdiğim is yerine 31.03.2010 tarihinde askerlik nedeniyle ayrıldım işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim yapmam gerekenler neler yardımcı olursanız sevinirim..

Comment from sait
Time 29 Eylül 2010 at 21:35

6 ay işsizlik maaşı alan biri bu süre sonunda başka işsizlik maaşından faydalanamıyormu,tşl,ler.

Comment from 2 yıldır aynı iş yerınde calısıyorum evlılıkten dolayı cıkarssam maasş alabılırmıyım
Time 2 Ekim 2010 at 09:37

2 sene dir sigortalı calısıyorum yanlız evlendım ve esım ısten cıkmamaı ıstıyor işsizlik maasından faydalanabılırmıyım

Comment from lale
Time 4 Ekim 2010 at 13:45

20 yılı dolup işten ayrılan maaşı bağlanana kadar işsizlik parası alabilirmi(kıdem tazm alınacak yaşı bekleyecek)
tşk

Comment from Hakan
Time 7 Ekim 2010 at 00:19

son 8 yılda iş değiştirmeler nedeniyle 251 gün yatan primim var askerden yeni döndüm işsizlik maaşı alabilirmiyim? kesintisiz 166 günüm var 2009 yılı içerisinde ? kolay gelsin

Comment from ALİ
Time 7 Ekim 2010 at 17:05

merhaba ben 1 yıldır çalıştıgım özel bir sektörden üniversiteyi kazandıgım için çıkmak zorunda kaldım kendi istegimle çıktım bu şekilde ben işsizlik maaşı alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

Comment from serkan
Time 9 Ekim 2010 at 17:56

2 sene 3 ozel bır hastanede gorev yaptım ve kufur ettıgı ıcın ıstıfa ettı 1 ay sonra da baska bır yerde calısıp 5 ay sonra ısten cıkarıldım ıssızlık naası alabılırıyım?

Comment from aysel
Time 13 Ekim 2010 at 12:38

5 ay önce ünv den mezun bir işsizim.bu durumda işsizlik sigortasından yararlanmam söz konusu mu?birde bunu bildirmezsem cezası var mı?bi fikri olan bildirsin lütfen.

Comment from aliosman
Time 15 Ekim 2010 at 21:02

son çalıştığım şirkette 17 ay kesintisiz sigoralı çalıştım
işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from merhaba
Time 16 Ekim 2010 at 06:20

merhaba geriye dönük 3 yıl 600 gün pirim ödenmiş olması gerekiyor diyor bu son çalıştığın iş için mi geçerli yoksa diğer işyerleri içinde geçerlimi yani son çalıştığım yere 4 ay çalıştım ama ondan öncesinde 4 sene pirim ödemem var

Comment from oktay
Time 16 Ekim 2010 at 12:52

9 mart 2004 ten 23şubat 2010 kadar sigortalı calıştım ve kendim istıfa ettim
şimdi
22 gün
bir işyerinde
calıştım
sonra cıkarıldım acaba işsizlik parası alabılırmıyım lutfen cevap

Comment from nevin demir
Time 16 Ekim 2010 at 23:20

son 120 günden 3 gün eksiğim var işsizlikten yararlana bilirmiyim aynı işyerinden 1yıl sigortam var neyapmalıyım teşekkürler

Comment from işsizlik parası
Time 23 Ekim 2010 at 22:17

fabrikamız mevsimlik 10.ay çalıştıp2.ay üçretsiz izine gönderiyor bu 2 ay sürede işsizlik süresinden yararlanabilirmiyiz bilgilendirirseniz teşekkür ederim

Comment from selami eyigün
Time 23 Ekim 2010 at 22:21

fabrikamız mevsimlik 10.ay çalıştırıp 2.ay ücretsiz izine gönderiyor bu 2 ay sürede işsizlik süresinden yararlanabilirmiyiz bilgilendirirseniz teşekkür ederim

Comment from banu aydar
Time 25 Ekim 2010 at 12:33

merhaba benim öğrenmek istediğim şu;
4 yıldır çalıştığım işyerinden başka iş bulduğum için kendi isteğimle ayrıldım ve yeni başladığım işte ise 2 ay kadar çalışıp işten çıkarıldım.işsizlik maaşından faydalanabilir miyim? ssk hizmet dökümümde iki işyeri arasında 1 günlük fark mevcut bu sorun yaratırmı?

Comment from derya
Time 25 Ekim 2010 at 16:01

evlilik nedeniyle ayrılacagım işimden ama işsizlik maaşı almak gibi bi şansı olacak mı ? Teşekkürler..

Comment from ahmet
Time 26 Ekim 2010 at 07:33

ben yaklaşık 9 sene bir şirkette çalıştım krizden dolayı işten çıkarıldık birsene işsizlik parası aldım yaklaşık sonra başka birşirkete girdim ordada 10.ay çalıştım acaba tekrar işsizlik parası alabilirmiyim .şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Comment from gizem
Time 28 Ekim 2010 at 18:07

ben yurt dışı şantiyesinde çalışıyordum ve iş bitti.bende işten ayrılarak türkiye ye döndüm.şimdi kendi isteğimle ayrıldığım için işsizlik maaşı alabilirmiyim.

Comment from ramazan demet
Time 29 Ekim 2010 at 10:22

çalışmış olduğum işyerinde vardiya amiri olarak görev yapmaktaydım.işyerinde bir erkek ve bayanın konuştuklarını duydum vardiyalarını ayırdım,bunun üzerine erkek eleman işletme şefliğine giderek bayanla işletme dışanda birlikte olduğunu vardiya amirinin bu konudan bilgisi olduğunu söyleyerek iftira atmış olup işletme müdürü benim otaritesizlik yaptığımı söyleyerek vardiya amirliğinden aldıklarını işçiliğe verdiklerini bildirdiler bende kabul edemeyeceğimi söyledim o zaman tazminatsız çıkış almamı istediler kabul etmeyerek sgk ya giderek 15 yıl içerisinde 3600 işgününü doldurduğum yazısı alarak işverene verdim tazminatımı verdiler ancak ihbar ve işsizlikten yararlanamadım ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

Comment from önder
Time 29 Ekim 2010 at 14:23

son 6 aydır calısmaktayım toplamda 1000 is günü sigortam var.calısmakta oldugum sirket sezon sonu nedeniyle gecici askıya alıyor.bu sartlarda issizlikten faydalanabilirmiyim?

Comment from veysel
Time 1 Kasım 2010 at 13:09

ben işyerinden çıkarıldım işyeri iş akdimi kendi kusurum olarak göstermiş ne yapmalıyım işsizlik maşı için

Comment from veysel
Time 1 Kasım 2010 at 13:11

ssk mı 7 ay geç yaptı işyerim nereye baş vurmalıyım,

Comment from Anonim
Time 2 Kasım 2010 at 21:47

29.07.2010.da işten ayrıldım ikiay işsiz kaldım hiç biryere baş vurmadım 01.10.2010.yeni bir iş buldum su an çalışıyorum işsik kaldığım iki ayın işsizlik maaşından faydalanma imkanı varmi bilgi verirseniz memnun olurum.

Comment from Anonim
Time 6 Kasım 2010 at 14:59

ben çalıştığım iş yerinden hakaretlerle kowuldum şimdi işsizlik maaşı almak istiyorum ama patronumla yüzyüze gelmek dahi istemiyorum uzun süre çalıştım ama sürekli çıkış yapılıyodu belli bi süre şimdi napmam lazım lütfen yardımcı olun çok zor durumdayım

Comment from orhan KARA
Time 22 Kasım 2010 at 15:20

Selamlar ben bir iş yerinde eski hükümlü olarak yaklaşık 5 yıl çalıştım ama yeni yasa cıkınca (eski hükümlü çalıştırma yasası)zorunluluğu kaldırılınca ertesi günü beni işten çıkardılar sebebinide 3 gün işe gelmemek olarak noter kanalı ile işten attılar ben bu iş yerine alındığımda bana buraya gelmiyeceksin bizdende her hangi bir talepte bulunmucan biz her ay senin sigortanı yatıracaz dediler zaten ben beş yıl hiç iş yerine gitmedimki zaten ama her gün benim yerime kart basıldı çalışma bakanlığına şikayet ettim beni çağırdılar gerekli paramı verdiler bende şikayetimi geri aldım ama ben yaklaşık 4 yıldır işsizim iş kurada kayıt yaptırdım ama hala bir cevap yok iş yok sigortam yok devletten yardım ve işsizlik maaşşı için ne yapmalıyım saygılarımla

Comment from Anonim
Time 22 Kasım 2010 at 20:03

iyi akşamlar diler öncellikle..benim sorunum 9 aydır özel sektörde çalışmaktayım..kendi isteğimle işten ayrılmak zorunda kaldım..bu süre içersinde işe gitmemezlik yapmadım usulsuz hareketlerde bulunmadım..çalışma şartlarımız neyse hepsini yerine getirdim verilen şartları taşıdım..tek sorunum kendi isteğimle ayrılmak oldu..şimdi ben ne yapmalıyım..işsizlik maaşı alabilirmiyim almam için ne yapmam gerekiyo..bu konuda bana yardımcı olursanız sevinir memnun kalırım… İYİ AKŞAMLAR

Comment from Nagehan
Time 24 Kasım 2010 at 20:02

işten çıkarılma gibi bir durumum var 2 yıldır sigortam var ondan önceside var ama annem vefat ettiği için çıkışım oldu 1 ay içinde geri giriş yapıldı ondan sonra 2 sene sigortam var bende işsizlik maaşından faydalanabilecek miyim …?

Comment from Anonim
Time 27 Kasım 2010 at 14:22

Merhaba ;
Ben 2 yıldır bir şirkette çalışıyordum. Evlilik tazminatımı alarak işten ayrıldım. İşsizlik maaşından yararlanabilir miyim?

Comment from mehmet
Time 3 Aralık 2010 at 10:09

slm benım sorum ben işe ıkı haftalıgına gıtmedım ve benı devamsızlıktan atmışlar ben bu iş yerınde16 aydır calışıyorum ve işsizlikten faydalanabılırmıyım yardımcı olursanız cok sevınırım

Comment from CANDAN
Time 8 Aralık 2010 at 16:14

Mrb,ben 7 yıldır bir şirkette çalışıyorum bu senenin mayıs ayında giriş çıkışım yapıldı ve 1 hazıran itibariyle tekrar girişim yapıldı ben işsizlik maaşı alabilirmiyimm?? bana yrdımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..

Comment from ercan
Time 10 Aralık 2010 at 15:03

Yaa yurdumun güzel insanları!!
Gördüğünüz gibi burada kimseye cevap verilmiyor.Yorum yapın yazıyor başlıkta.Sizler bilgi istiyorsunuz.Ya bu sayfayı okuyun anlamadıysanız,gidin İŞKUR’a öğrenin..
Neden oturduğunuz yerden birilerinin size yardım etmesini bekliyorsunuz?Gidin öğrenin,bilginiz artsın.

Comment from ramazan sarıca
Time 13 Aralık 2010 at 18:36

merhabalar ben calıstıgım işletmede mart ayında maasımı konustum ve ekım ayı gelınce benım maaşımın ılk ıkı ayının 800 tlden yanı 1000 lıra kesık yaptıgını ogrendım ve ısı braktım bu durumda ıssızlık maası alabılırmıyım tesekkurler

Comment from Anonim
Time 15 Aralık 2010 at 13:19

merhabalar ben 4 sene dır calıstıgım
isyerınden askere gıtcem dıyerekten ayrıldım ama askerlıgıme cok var ben issizlik parası ala bılırmıyım….

Comment from bediha
Time 19 Aralık 2010 at 18:57

üç aylık sigortalıydım işten çıkartıldım işsizlik sigortasından faydalanabilirmiyim

Comment from mehmet
Time 27 Aralık 2010 at 22:54

7 aydır bır şirkette calısıyordum işime son verıldı işsizlik maası almak için ne kadar calışmış olmam lazım

Comment from hüseyin
Time 28 Aralık 2010 at 17:30

merhaba ben hüseyin 26 aydır çalıştığım iş yerinde işten çıkarıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim..

Comment from YÜKSEL
Time 1 Ocak 2011 at 14:04

Daha önce çalıştığım yerden çıkarılınca işsizlik maaşını aldım
daha sonra girdiğim işyerinde 14 ay sigortalı çalıştım ve işten çıkarıldım şu anda işsizlik maaşı albilir miyim

BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

Comment from Mesut
Time 6 Ocak 2011 at 19:03

Herkes soru sormuş kimsede cevap yok bura nere ağlama duvarımı anlamadım valla bir kişiden bile cevap gelmemiş hep soru bende sorayım 305 gün toplam var alabilirmiyim ben son 7 ay kesintisiz

Comment from Ramazan
Time 8 Ocak 2011 at 10:55

2010 tarihinde Afganistanda çalıştım 5 ay gibi primlerimizi yasa gereği kendimiz yatırdık firma aracılığı ile İSTEĞE BAĞLI PRİM diye geçiyor.Hizmet dökümünde de ”İSTEĞE BAĞLI PRİM” diye gözüküyor.
şimdi ise Türkiyede çalışıyorum.İşsizlik maaşı şartlarının tamamını yerine getirdiğim zaman isteğe bağlı olarak yatırılan primler de hesaba katılacak mı?

Şimdiden teşekkürler.

Comment from şeref ETİŞ
Time 12 Ocak 2011 at 14:46

arkadaşım 2 yıl çalıştıktan sonra işten ayrıldı 8 ay sonra tekrar başladı 30 gün çalıştı işten çıkarıldı işsizlik maaşı alabilirmi

Comment from aydın
Time 16 Ocak 2011 at 20:04

22.05.2010 trhinde askerden geldim ve sadece 20 gün ssk,lı calıstım 8 ayda 20 gün !!! işsizlik maaşından yararlana bilirmiyim? yardımcı olursanız sevinirim !!!

Comment from EVLILIK NEDE YUZUNDEN ISTIFA
Time 19 Ocak 2011 at 10:52

merhabalar evlilik nedeni ile işten ayrılmak istiyorum issizlik maaşından yaralanabilir miyim ?

Comment from yakup
Time 20 Ocak 2011 at 16:07

26.08 2010 tarihinde yaklaşık olarak 2 yıl çalıştığım iş yerinden hiç zam alamadığımdan dolayı kendi isteğimle ayrılmak zorunda kaldım ve yeni bir iş yerine başladım oradada 5 ay gibi kısa zaman çalıştıktan sonra işveren tarafından işime son verildi ben bu durumda işsizlik ödemesinden faydalanabilirmiyim.

Comment from admin
Time 21 Ocak 2011 at 09:44

eşim hamilelik nedeniyle işyerinden ayrılmak istiyor son 3 yılda yeterince prim günü var acaba işsizlik sigortasından yararlabilirmi

Comment from galip özçam
Time 21 Ocak 2011 at 15:23

mrb ben 2006-2008 yılları arasında bi şirkette sigortalı olarak çalıştımdaha sonrasında çıkartıldım. ama işsizlik parası almadım daha sonra 2010-2011 yılları arasında 6 ay başka bi şirkette çalıştımsözonluk olduğu için çıkarıldım. şu an ben işsizlik parası alabilme şartlarına tabimiiyim bilgilendirirseniz memnun olurum.

Comment from Demir
Time 22 Ocak 2011 at 22:50

Merhaba ben çalıştığım işyerinde 15 yıllık çalışma süresi ve 36oo günümü doldurduğum için ayrılmak istiyorum.
toplam 4700 sigorta günüm ve son üç yılda 1080 gün pirimim yatırılmıştır. Bu durumda işten ayrılırsam işsizlik sigortasında faydalanabilirmiyim. İşsizlik maaşı alabilirmiyim.

Comment from ahmet özbek
Time 26 Ocak 2011 at 17:22

merhaba ben işten çıkartıldım işsizlik maaşı alamıyorum ret cevap gedi 05 05 2009 yılnda giriş yaptım işşe 28 08 2010 çıkıç yapıldı 05 09 2010 aynı işyerine griş yapıldı 31 12 2010 çıkş verildi bn işsizlik maaşı alamıyorum buna cevap verirmisiniz tşkr ederim

Comment from Casper
Time 31 Ocak 2011 at 11:16

Şuanda çalıştığım işyerinde 5 yıldır çalışmaktayım fakat bize her sene giriş çıkış yapılıyor buna rağmen işsizlik maaşı alabilirmiyim ? Şimdiden çok tşk ediyorum

Comment from ercan
Time 31 Ocak 2011 at 14:04

s.a ben iş yerinden ayrılalı 15 gün oldu fakat prim günüm 500 gün askerlik yapmadım yaşdan dolayı işsizlik ödeneğinden yararlanabilirmiyim ilginizden dolayı teşşekür ederim.

Comment from burç
Time 3 Şubat 2011 at 22:37

ben işsizlik maaşına müracat edicem askerden yeni döndüm hatta müracat ettim ama tam askerlik işleri için 2 gün ücretsiz izin almıştım 2 gün eksikmiş işyerinden neden 2 eksik olduğu hakkında yazı istediler,şimdi 2 gün eksik olduğu için hakkımı kaybediyormuyum ?

Comment from ferhat SANCAR
Time 4 Şubat 2011 at 01:05

Merhaba ben güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum gece denetim müdürü haksız yere bana hakaret ettiği için istifamı verdim bu bana işsizlik maaşı almama yardımcı olurmu yada alabilmem için şirketten hangi evrağı almam lazım primlerimde gün sayısı 1200 günden fazla alırsam kaç ay işsizlik maaşı alırım şimdiden vereceğiniz cevap için tşk ederim….

Comment from sezgin
Time 8 Şubat 2011 at 14:04

01.08.2010 tarihinde başlamış olduğum inşaat firması,işlerin azalmasını mazeret göstererek 31.03.2011 tarihinde işime son vereceğini açıkladı.işsizlik sigortasından yararlanabilirmiyim.+haklarım nelerdir.
cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

Comment from 123456
Time 11 Şubat 2011 at 18:34

,yıl 2003 işsizlik maaşı yeni başladı ve bizlere nasip oldu çok memnundum taaki bugüne kadar 08 02 2011, maaş aldığım zaman zarfı içerisinde 11 gün prim yatmış hesabıma almış olduğum para faizi ile 3100tl geri ödemek zorundyım nereye baş vursam bişey yapamayız yanıtı aldım devlet işi bu hafife alınmaz, devlete bişey demem ama bu devlet işinde ellerin ojesiyle uğraşırken beni yarım ağızla dinleyen memura ne diyeyim çok yazık çok yazık şimdi bu devletteki zatlar senin ürettiğin mamülün satışından kesilen parayla maaşını alıyor onun işten çıkarma korkusu yokki siz siz olun fazla hevesli olmayın bu parayı almaya,

Comment from ONUR
Time 14 Şubat 2011 at 16:37

Merhabalar 31.01.2011 tarihi itibariyle 7 yıl 4 ay’dan beri çalışmakta olduğum işyerim beni yasal haklarımı vererek işten çıkardı.Daha sonra hiç ara vermeden aynı işyerinde yaptığım işin aynısını taşeron firmayla yapmaya başladım lakin anladığım kadarıyla daha önce aldığımız maaşın çok çok altında maaş alıcaz benim sorum şu eğer ben bu maaş farkından dolayı yapmış olduğum işi kendi rızam ile bırakırsam işsizlik maaşından faydalanabilirmiyim?Eğer olursa ne kadar zaman ve ne kadar ücret alabilirim?Cevaplarsanız sevinirim.

Comment from cem
Time 16 Şubat 2011 at 17:02

ben cem 4 yıl bir işyerinde calışdım veişden atıldım ben patronla anlaşdım tazminatımı aldım işsizlik paramı alabilirmiyim anlaşma 3 yıl sonra gerçekleşdi işkur dan cevap alamadım

Comment from gülcan
Time 22 Şubat 2011 at 01:33

Merhaba, 8 ay önce kurulmuş olan ltd şti’nin %50 hisseli ortaklığından hisse devri yaparak ayrılmış bulunmaktayım. İşsizlik maaşından faydalanabilirmiyim.

Comment from Anonim
Time 22 Şubat 2011 at 23:37

10.06.2008 tarihinde özürlü kadrosunda girdiğim işten koşullarda anlaşamamazlık olduğu için çıkmayı düşünüyorum. İşsizlik maaşı alabilme imkanım olurmu? Sigorta koşullarım ne olur?

Comment from Hasan
Time 23 Şubat 2011 at 22:40

ben 4 yıldır bir fabrikada çalışıyorum. son 3 aydan 4 gün ücretsiz iznim var. işcizlik maaş’i hak edermiyim.

Comment from AYLA CELIK
Time 28 Şubat 2011 at 19:22

HESAP CUZDANINI KISI KENDIMI GIDIP ALMALI YURT DISINDAKILER ICIN FARKLI BIR UYGULAMA VARMI YADA ISKURU ARAYIP HESAP NUMARASI OGRENMEK YETERLI MI

Comment from nedim uğur pırlak
Time 3 Mart 2011 at 16:26

ben mağazacılık sektöründe çalışıyorum. mağazalar arası transferim gerçekleşti fakat gün kaybım yok. 31 ocak çıkış 1 şubat giriş gözüküyor fakat unvan ve şirket sahibi değişmedi. mart sonundada mağaza kapanıyor. yani yeni mağazada 2 ay çalışmış olcam fakat sadece şube değişmiş durumda. mart sonuda çıkışım verilcek. bu durumda çıkışım verildikten sonra işsizlik parası alabiliyormuyum bilgi verirseniz sevinirim. bu arada toplamda720 günün falan olcak sigortada girişim26 mayıs 2006 çıkışım 31 mart 2011 olcak fakat yukardakı bilgilerde son 3 yıl 600 gün olcak yuzıyor minimum 3 yıl mı toplammı çünkü son 3 yıl 600 gün yapmıyor toplam 720 olcak çünkü. ilgilenirseniz sevinirim….

Comment from Anonim
Time 4 Mart 2011 at 00:02

iyi çalışmalar.iş yerimden ayrıldım evlilik nedeni ve yol mesafesi uzak oldugu için.işsizlik maaşı alabiliyormuyum?bu konuda beni bilğilendirebilirmisiniz.şimdiden teşekkürler

Comment from arzu
Time 7 Mart 2011 at 02:41

merhaba ben 2008 yılında mayıs ve haziran ayı içerisinde sigortalı çalıştım ancak işten çıkarıldım şimdiki iş yerimden sigortalıyım işsizlik maaşı alacağım zaman bu iki aylık sigortam da dahil olacak mı?yoksa şuan çalıştığım iş yerinden mi 600 günü doldurmam gerekiyor?yardımcı olursanız sevinirim….

Comment from nursel
Time 14 Mart 2011 at 23:18

ben 16 ay çalıştıgım firmadan çıkartıldım işsizlik maşı alabilirmiyim

Comment from burhan şafak
Time 15 Mart 2011 at 22:11

ben 15.02.2011de kendi isdeğimle işimden ayrıldım 2006 aralıktan beri sigartalıyım benim oraya ne belkesi kedirmem şart ve şimdi ben işsizim banada yardım edin

Comment from cuma
Time 23 Mart 2011 at 13:28

slm ben yeni bir sigortalı işe girdim izinim olmadığı için işsizlik maaşımı iptal ettiremedim acaba sigortam başlarsa otomatik iptal olurmu yoksa ceza alabilirim,mi acaba

Comment from tanju inanır
Time 29 Mart 2011 at 20:07

işsizlik maaşı için artık 600 iş günü sorumluluğu kalkacak dendi herkez hak sahibi ise kurallar çerçevesinde,çalıştığı iş gününe bakılmayıp işsizlik maaşına bağlanacakmış doğrumudur acaba???

Comment from Anonim
Time 30 Mart 2011 at 10:45

çok acill cevap
merhaba ben 2006 ocaktan 2007 eylüle kadar sigorlatı çalıştım sonra kendi isteğimle işten ayrıldım 2 yıl evde kaldım bebek dolayısıyla sonra 2010 ocak 20 de ssk li olarak işe başladım ve 2011 mayıs 31 dede işten çıkartacaklar bu şartlarda işsizlik MAAŞI alabilirmiyim LÜFTEN ECELE CEVAPP BİDE NE KADAR ALIRIM VE KAÇ AY
YANİ TOPLAM 1090 GÜNÜM VAR SSK LI OLARAK

Comment from Anonim
Time 7 Nisan 2011 at 21:20

mrb daha oncekı calıstıgım ıs yerınden cıkarıldım ve cıkıs belgesıyle ıskurdan ıssızlık maası ve sıgorta almayı hakettım fakat bırkac ay sonra sozlesmelı ozel bır sırkette calısmaya basladım.. basladıgım gun dılekcemı verrerek maasımı durdurdum.. sozlesmem fesedılerekk bosda kaldım tekrar ıs kura ıssızlık maasım kaldıgı yerden devam ettı fakat maaas surem bıttı yanı 6 ayımı doldurmus oldum .. bu surecten sonra ıskurdan herhangı bır hakkım varmı yada tekrardan maas ve sıgorta ıcın basvurabılırmıyım..?

Comment from cafer
Time 12 Nisan 2011 at 16:52

ben cafer merhaba ben cafer işsizlik maşi alıyordum ama bu auın 15 de işbaşı yapacam acaba kalan 15 günün üçretı nı alabılırmıyım lütfen cevap

Comment from burak
Time 15 Nisan 2011 at 09:52

yıllık %9 faiz ödeyeceksin,

Aslında herkes biliyor hatta işkur yazı bile veriyor ama paranın yüzü tatlı tabi, hem işsizlik al hemde maaş, bende aynısını yaptım ama paşa paşa ödiyeceğiz…

Comment from ayşe
Time 18 Nisan 2011 at 00:22

iyi çalışmalar suan çalışmakta olduğum iş yerinde 6.ayım doldu daha önceki çalıştığım iş yerindende 1 yıl çalışıp cıkartıldım bende işsizlik maaşından yararlana bilirmiyim şuankiçalıştığım yerden kendi rızam ile cıkmak ıstiyorum toplam sigorta gününümü 600 gün olması gerekiyor yoksa sadece 1 iş yerinde calıştıgım gunumu 600 gün olması gerekiyor yanibu koşullarda işsizlik maaşı alabilirmiyim cvp yazarsanız sevinirim

Comment from özlem
Time 28 Nisan 2011 at 15:32

daha önceki çalıştığım iş yerinden çıkartıldım.işsizlik maaşı aldım.3 ay sonra başka bir yerde çalışmaya başladım.6 ay çalıştım.işten çıkartıldım. 3.444 günüm var.işsizlik maaşı alırmıyım.alırsam ne kadar alırım.

Comment from berna salgar
Time 3 Mayıs 2011 at 11:51

banka calişanıydım.evllik sebebiyle işten ayrıldım.işssizlik maşı alabilirmiyimm.

Comment from gökhan
Time 3 Mayıs 2011 at 20:20

slm ben gökhan ben 400gün sigortaliyım acaba ben işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from yakup…
Time 11 Mayıs 2011 at 13:34

s.a ben 600 günlük primi doldurdum fakat son iş yerimde 1 ayı doldurdum son değişiklikle 4 ay sürekli çalışmam gerektiğini öğrendim …peki bu durumda işsizlik maaşından faydalanabilirmiyim…

Comment from sema
Time 19 Mayıs 2011 at 18:29

evlendıgım için işten ayrılıcam işsizlık maaşı alabılırmıyım.. teşekkürler

Comment from hasan
Time 23 Mayıs 2011 at 11:22

merhabalar ben hasan şuan çalıştığım yerde ssk lı çalışıyordum ama bazı sorunlar nedeniyle iş verenle tartışarak ve sorunlu bi şekilde ayrıldım herhan gibi bir belge talep edemedim zaten talep etsemde vermezdi çünkü çok kütü bir şekilde tartıştım bundan işsizlik maaşında nasıl yararlanabilirim ve benim üç aylık bebeğim var ve benim işszilik maaşından yararlanmam gerekiyor en azında iş bulana kadar lütfen bana yardımcı olormusunuz bana olumlu veya olumsuz bi cep atarmısınız şimdiden teşekür ederim

Comment from Selçuk
Time 24 Mayıs 2011 at 01:40

Faydalı bir makale olmuş, teşekkürler…

Comment from ali bulut
Time 26 Mayıs 2011 at 17:49

işsizlik maaşi ala bilmek icin 4aydır caışmış olmam yetermi

Comment from özlem
Time 29 Mayıs 2011 at 00:15

merhaba 28/05/2011 tarihi itibari ile işten anlaşarak çıkartılmış bulunmaktayım aynı şirkette 240 gün sigortalı olarak daha önce çalışmış olduğum şirkette 420 gün sigortalı olarak toplam 660 gün sigortam bulunmakta işsizlik maaşından faydalana biliyormuyum.son çalışmış olduğum şirkette 8 ay sigortam görünmekte ve bu 8 ay içerisinde raporlu vs. gibi nedenlerden dolayı işime ara vermemiş bulunmaktayım.

Comment from CANO
Time 7 Haziran 2011 at 14:52

slm ben 14 aydır bir iş yerinde ön muhasebeci olarak çalışıyorum fakat işyerinin sağlıksız koşulları yüzünden ayrılmak istiyorum ayrılırsam tazminat ve işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

Comment from Anonim
Time 11 Haziran 2011 at 17:09

merhaba eşimin tyininin çıkması nedeni ile benimde özel sektörde çalıştığım işimden ayrılmam gerekiyor yani istifa etmem gerekecek kendi isteğim ile ayrıldığımda işsizlik maaşı alabiliyormuyum

Comment from nejla özdemir
Time 11 Haziran 2011 at 17:23

merhaba ,7 aydır ssklı calısıyorum,şirkrt içinde atölyede calısıyorum.ama ssk yı şirket ödüyor..aralarında anlasmazlık nedenıyle ortak öbür ortagına devredıyor.hiç bir hak vermeden devır yapıyor.ne yapmam gerektıgını bılmıyorum.
işsizlik parası alabilirmiyim,kendım cıkarsam,bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım.tesekkur ederım…

Comment from filiz
Time 15 Haziran 2011 at 08:21

merhaba.memurum. mecburi hizmet olarak kurada hakkari yüksekova ilçesi çıktı. 3 yaşında bir oğlum var ve eş durumum kabul olmadığından oğlumla tek başıma yüksekovaya gitmek zorunda bırakıldım. ve orda oğlumla tek başıma yapamadım.istifa ettim.
işsizlik maaşından ve tazminat hakkımdan yararlanablrmym.
çünkü bu kadar yıllık okuma sonrasında hiç birşey yapmama izin verilmiyor.

Comment from züleyha
Time 16 Haziran 2011 at 17:02

iş yeri tarafından işten çıkarıldım fakat sigortam 520gün olmuş ben işzizlik maaşı alamazmıyım yardımcı ola bilirmisiniz

Comment from Ayten ABİŞ
Time 16 Haziran 2011 at 20:36

Merhaba ben ayten 4 sene bi bi firmada çalıştım bazı nedenlerden dolayı ayrıldım iş kura muracaat ettim 12 günlük bir boşluğum war 12 gün sonra işe başladım 6 ay çalıştım ve şu anda yaz tatili olduğu için iştem çıkarıldık.Ben işsizlik maaşını 4 yıl 6 ay olarakmı alırım,yoksa sadece 6aylıkmı alırım? ve nekadar olur… Cevap verirseniz sevinirim!… Teşekkür Ederimmmm

Comment from Kerim
Time 17 Haziran 2011 at 12:47

Bi allahın kulu mesajlara cevap yazmıyor ki amına kodumu sitesinde

Comment from nilüfer
Time 23 Haziran 2011 at 19:47

ikibuçuk yıldır bir fabrikada calışıyorum 2010 temmuz ayında doğum iznine ayrıldım 2011nisan ayında tekrar işe geri döndüm ve beni bu ay işten çıkarıyorlar yani izinden sonra 3 ay çalışmış oldum son 4 ayın maaşı baz alındığına göre doğum izninin öncesiyle sonrasında asgari ücret farkı işsizlik parası alabilmemde sorun teşkil edermi.

Comment from ömer
Time 26 Haziran 2011 at 10:15

slm ben 5 aydır bi işte çalışıyordom ve ayrıldım işsisli maaşın nan yararlana biliyormuyom bana cevap yazarsanız memnun olurum saygılarımla

Comment from mehmet
Time 29 Haziran 2011 at 09:23

2bucuk yıldır calılşıyorum ama maaşı 4aydır denli verilmedigi icin ihtar cekip işten ayrımayı düşünüyorum, ben issilik maaşından yararlana bilirmiyim,teşekürler

Comment from SELDA
Time 29 Haziran 2011 at 19:30

Evlilik nedeniyle işten ayrılmak zorundayım.işsizliğe başvurabilirmiyim.

Comment from onur
Time 3 Temmuz 2011 at 12:59

merabalar. şimdi benim 690 günüm olmuş. işsizlik maaşı alabiliyorum normal şartlarda. fakat arada istifa olarak işten çıkışım yapılıp tekrar bir gün sonra işe girişim olmuş gün kaybı olmamış acaba ben işsizlik maaşı alabilirmiyim. şuan da işveren tarafından çıkartılıyorum.

Comment from onur
Time 3 Temmuz 2011 at 13:00

cano. kendin çıkarsan alamıyorsun tazminat. işveren çıkarması gerekiyor. veyahut da sağlıksız koşullar dedigin şeyi ispatlaman gerekiyor.

Comment from MELTEM
Time 3 Temmuz 2011 at 16:37

slm son 11.5 aydır yaklaşık bir senedir aynı işyerinde calışıyorum.birimimizin kapatılması nedeniyle işten cıkartılacağız.bundan önceki dönemde 5yıl öncesi yaklaşık 3 sene calıştım.ulaştığım bilgilerde 3 yıl icinde en az 600 gün doldurumsı gerektiği yazmakta. bu dorultuda 3 yıl icinde 350 iş günüm dolu olduğu icin işsizlik ücreti alamıyacakmıyım ? cevap verirseniz teşekkürederim.

Comment from MELTEM
Time 5 Temmuz 2011 at 21:20

cevap alamıyorsunuz boşuna sormayın.

bilginize.

Comment from Anonim
Time 17 Temmuz 2011 at 17:01

DAHA ÖNCE 2,5YIL ÇLIŞTIM SSKLI YANIZŞİRKET DEYŞTİ YİNE SSKAM ÖDENDİ BİR YILDIDA BU ŞİRKETEYİM ÇIKIŞ YADA İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM

Comment from beytullah
Time 21 Temmuz 2011 at 14:24

Merhaba.Askerlik nedeni ile işyerimden tazminatımı alarak ayrılacağım kısa dönem olarak askerliğimi yapacağım.Geri döndüğümde işkurdan işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from issizlik parası
Time 22 Temmuz 2011 at 13:43

altüzgün primim var ne kadar işsizlik parası alabilirim
ve şartları nedir öğrenebilirmiyim

Comment from özlem
Time 29 Temmuz 2011 at 08:22

merhaba, ben işkurdan 6 ay işsizlik maaşı almak için gerekli şartları taşıyorum. fakat çıkışım yapıldıktan sonra öğrenci olursam (ünv.örgün) yine de işsizlik maaşı alabilir miyim? cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim…

Comment from emine
Time 30 Temmuz 2011 at 19:16

mrb 10 yıldır aynı işyerinde çalışmaktayım bize istifa imzalatıp tazminatımızı verdiler hiç aralıksız çalışıyorum ancak bi süre sigortasız daha sonra sözleşme yapıcaklar işten ayrıldığım zaman işsizlik maaşımı geriye dönükmü alıcam yoksa bundan sonraki çalıştığım sözleşme kadarımı işsizlik maaşı çalıştığım seneye göre mi aldığım maaşa göremi hesaplanıyo 10 yılım boşamı gidecek aydınlatırsanız sevinirim

Comment from volkan
Time 31 Temmuz 2011 at 21:11

2 ocak 2006 yılında işe başladım, 23 haziran 2011 tarihinde işten çıkarıldım.toplam 1653 gün sigorta ödenmiş. işsizlik maaşı için başvuru yaptım bana 5 ay (650tl)ödeneceğine dair kağıt verdiler. internetten okuduğum kadarıyla 1080 günden sonra 10 ay maaş verilmesi gerekmiyormu. acaba 2003 yılında işten çıktığımda işsizlik ücreti almıştım, o yüzden olabilirmi. şimdiden teşekkürler.

Comment from cevap
Time 1 Ağustos 2011 at 11:22

iki yıldır onat profılde çalışıyorum maaşı zamanında odememe ve sureklı gece vardıyaalı olmak sebebıyle işten kendım ayrıldım işşizlık maaı almak için ne yapmam gerekli

Comment from serdar
Time 1 Ağustos 2011 at 16:53

ben sgk dan malul emekli memurum iş kanununa göre sgk destek primi ile çalışan emekliyim işyeri küçülmeye gittiği için 13 aydır çalıştığım işyerinden çıkarıldım işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim
bilgi verirseniz sevinirim

Comment from slm tuzladan ahmet
Time 1 Ağustos 2011 at 18:26

slm ben 3 yıldır guvenlık amırı olarak calısıyorum suan projemız bıttı ıs veren fırma baska projeye gondermek ıstıyor bende dınlenmek ıcın gıtmek ıstemıyorum 2-3 ay tatıl yapıp ıssızlık parası almak ıstıyorum alabılırmıyım tsk ler 0545 584 89 79

Comment from ankara
Time 1 Ağustos 2011 at 22:24

1 yıl önce 3 yıldır çalıştığım işyerinden evlenip şehir değiştirdiğim için ayrılmak zorunda kaldım işsizlik parası alabilirmiyim

Comment from selim
Time 1 Ağustos 2011 at 22:57

slm 2 yıldr calısıyorm aralık ayında askere gıdecegım işsizlik maası alabiliyor muyum

Comment from BARIŞ
Time 2 Ağustos 2011 at 11:40

mrh bende esnafım işlerim yolunda gitmedeiğinden dükkanımı kapatıyorum . bende işsizlik maaşı alabilirmiyimm yani bağkurlularda işsizlik maaşı alabilirlermi

Comment from BURCU
Time 3 Ağustos 2011 at 01:09

BEN BİRŞEYİ MERAK EDİYORUM VE CVP VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. 3,5 4 AY ÇALŞTIGIM İŞYERİNDEN AYRILMA SEBEBİM SSK. İŞE BAŞLAMADAN KONUŞULAN 15 GÜN SONRA ANLAŞILDIĞI TAKDİRDE SSK YAPILCAK DEDİLER. ZAMAN GEÇTİ SSK SÖYLEMEYE BAŞLAYINCA TERS DÜŞTÜK VE OYLANADIĞIMI ANLAYINCADA İŞİ BIRAKTIM. VE HALA ÇALIŞMIYORUM. ŞİMDİ BEN BURDAN BİR EVRAK ALAMAM BU DURUMDA. NE YAPABİLİRİM? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. İYİ ÇALIŞMALAR.

Comment from sedrettin
Time 4 Ağustos 2011 at 06:46

mrb ben işsiz bir gencim ve sigortam bile yok.evde bir tek emekli babam var onun maaşıyla kıt kanaat geçiniyoruz.ben işsizlik maaşından yararlanmak istiyorum lütfen bir açıklama yapın yararlabilme imkanım varmı ???.tşk ler bu devlete her ne olursa olsun.seni seviyorum tayib erdoğan..

Comment from ahmet demiroglu
Time 6 Ağustos 2011 at 14:21

merhaba,
ben 2009 mayıs ayında işten çıkarıldım ve işsizlik maaşı için başvurdum ve yaklaşık 6 ay işsiklik maaşı aldım. 29 ekim 2009 tarihinde tekrar yeni işe girdim. işe girdikten sonra son işsizlik maaşınıda aldım ve bana yazı geldi yaklaşık 200 tl geri istediler bende gittim geri yatırdım.
03.06.2011 tarihinde işten çıkarıldım ve işkura başvurdum. işsizlik maaşımın yatmadığını görünce işkuru aradım ve bana son işsizlik maaşını aldımğın günden sonra 600 gün prim ödemem gerektiğini ve benim 585 günüm olduğunu o yüzden işsizlik maaşı haketmediğimi söylediler. bende son 3 yılı neden baz almadıkları sordum. bana yine işsizlik maaşı aldığım için tekrar 600 gün çalışmam gerektiğini belirttiler. kim haklı bu durumda ne yapmalım. şimdiden çok teşekkürler…

Comment from Anonim
Time 7 Ağustos 2011 at 14:22

merhaba ben anaokulunda 6 ay çalıştım çıktım acaba işsizlik maaşından faydalanabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 7 Ağustos 2011 at 18:15

ssk olarak 15 yıldır çalışmaktayım kendi isteyimle işten atrılmak istiyorum kıdem tazminatı alabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 8 Ağustos 2011 at 18:36

merhaba.ben 1 hafta önce şirketin küçülmesi sebebi ile işten çıkarıldım.31 ocak 2011 de iş başı yapmıştım.bunun öncesinde uzun bir süre ara vermiştim.burdan önceki çalıştığım yerden ise şubat 2008′de ayrılmıştım.bu şirketten 4-5 yıllık kesintisiz sigortam var.Fakat kendim ayrıldığım için işsizlik maaaşı talep edememiştim.Şimdi başvuruda bulunsam hak kazanabilrmiyim?bilgi verirmisinz.

Comment from ali göçmen
Time 9 Ağustos 2011 at 02:27

benözel biryerde 5 yıldır çalışıyorum ama son 2 yıldır devamlı yerim degiştiriliyor ben istemiyorum dedimse hizmetlidiye istedigimiz yerde çalışacaksın diyorlar ben sözleşmemin yenilenmemesini istersem 5yılık tazmınatımı alabilirmiyim meyıl adresim aligocmen1965@hotmail.com

Comment from EMSAL
Time 11 Ağustos 2011 at 07:44

merhaba bende calısıyorum ıs-yerım haretler yagdırıyor cıkmak ıstıyorum bu nedenle bu haretlerı nasıl ıspatlaya bılırm işsizlik sigortasından yararlana bılmem ıcın

Comment from selma kaya
Time 12 Ağustos 2011 at 09:28

ben selma daha önce dükanım vardı işim olmadığından kapatım daha sonra bşkaa bıryerde calısmaya başladım 2010 da calıştıgı mdukan kapandı ve şuanda işsizim 1 senedir ne yapmam gerekir yardımcı olusanız seviniirm

Comment from zeki camunak
Time 12 Ağustos 2011 at 09:38

merhabalar
kardeşim 3 4 yıldır bir teflon çelik çaydanlık fabrikasında çalışıyor.. yaklaşık 25 gün önce çalışma şartları agır ve kanser riski olan bir kumlama makinesinde çalıştırdıklarından dolayı işten ayrıldı.. patronu yinede 1500 tl tazminat para vermiş.. şayet işden çıkarma yapmamış.. bu durumda kardeşimin işsizlik maaşından faydalanbilmesi için ne yapması gerekiyor…
ilginize tşkler şimdiden

Comment from hasan tasdelen
Time 13 Ağustos 2011 at 02:21

mrb ben yeni işten çıktım 370 gün bu işte çalışmışlığım var yani yatırılan prim 370 ben faydalana bilirmiyim

Comment from Anonim
Time 14 Ağustos 2011 at 21:11

selam ben cemal sulak işsiziim işsizlik maaşı almak isitiyorum corum alacada ikamat ediyorum iş kurda kaydım vardır gereğinin yapılmasını arz ederim telefon numaram 0364 411 89 40

Comment from diyorki
Time 14 Ağustos 2011 at 21:13

işsiziim işsizlik maaaşından yararrlanamak istiyorum corum alacada ikamat ediyorum gereğinin yapılmasını aratz edrim iş kurda kaydım vardır tel nom 0364 411 89 40

Comment from cemal sulak
Time 14 Ağustos 2011 at 21:16

işsiziim uzun zamandır ara işlerinde calışıyorum iş kurda kaydım vardır işsizlik maaaşı almak istiyorum gereğinin yapılmasını aarz edrim no.0364 411 89 40

Comment from arzu şahin
Time 15 Ağustos 2011 at 12:25

evşim işinden istifa etti mart ayından itibaren işsiz müracaat ederse işsizlik parası alabilirmi

Comment from Anonim
Time 16 Ağustos 2011 at 21:29

MERHABA BEN 3.5 YL BI IS YERINDE CALSDIM SONAR AYRILDIM IŞSİZLIK MAYISI AL BILIRMIYIM ve ıs arıyom bulamıyom TEKUR EDRIM

Comment from Tarık
Time 24 Ağustos 2011 at 11:33

mrb 6 yıldır bır fırmada calısıyorum ve ısten cıkarıldıgım anda eger son 3 ayda 1 gun bıle raporlu dahı olsam ışsızlık sıgortası almaya hakkım olurmu? bunu ogrenmek ıstıyorum.Teşekkurler

Comment from Anonim
Time 2 Eylül 2011 at 17:31

ben 7 aydır bir sigorta şirketinde çalışıyorum
işten çıkarsam işsizlik maaşı alabilirmiyim.

Comment from yusuf sarıoglu
Time 6 Eylül 2011 at 13:40

ben 21,3 2009da sıgortamı giriş yaptı işterii..20,8,2011dede çıkış yaptılarr … acaba işsizlik sıgortasından faydalana bılırmıyım…

Comment from Merhaba 1ay önce işten ayrıldım.Fakat işveren benım adıma istifa etmiştir diyerek bır dilekçe düzenlemiş ve ben işsizlik maaşı alamıyorum.Bu yüzden de bana herhangi bir çıkıs belgesi vermedi.NASIL İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRİM?
Time 10 Eylül 2011 at 20:39

Merhaba 1ay önce işten ayrıldım.Fakat işveren benım adıma istifa etmiştir diyerek bır dilekçe düzenlemiş ve ben işsizlik maaşı alamıyorum.Bu yüzden de bana herhangi bir çıkıs belgesi vermedi.NASIL İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRİM?

Comment from sinem
Time 13 Eylül 2011 at 20:46

merhaba ben 2 bucuk yıl once ısten ayrıldım sımdı basvursam işsızlık massımı albılrımıyımm belgelerımı nasıl ne sekılde alabılırım yardımcı olun lutfen …..

Comment from TAHSİN
Time 17 Eylül 2011 at 20:46

iş yerim çıkış veriyo tekrar giriş yapıyo 3 veya 5 ay sonra işden tamamen çıkarırsa işsizlik maşı alabiliyormuyum en az kaç gün iş günüm olması gerekiyo işsizlik maşı almam için

Comment from Anonim
Time 18 Eylül 2011 at 17:10

ben bi iş yerinde 15gün çalışıp istifa ettim ondan önce işsizlik maaşı alıodum sadece 1 ay alıp işe girmiştim snr tekrardan başvurdum acaba kendim istifa ettim için işsizlik maaşı alırmıyım alamazmıyım sadece 15 gün çalıştım tabi

Comment from Anonim
Time 20 Eylül 2011 at 16:14

patronum benı 30-06-2011 işten çıkış yapmış istıfa demış göstermış temmuzda agustosta çalıştım daha sonra agustosun 22 işe gırış yaptı 1 ay gosterıp çıkış yaparsa işsızlık maaşından yararlanabılırmıyım

Comment from mehmet
Time 22 Eylül 2011 at 14:29

merabalar yaklaşık 2000 gün sigorta pirimim var ama arada yatmamazlık var bir işten çıkıp digerine girdigim icin suan işten cıkarılmış olsam nakadar işsizlik maaşı alırım ögrenmek istiyorum teşekürler

Comment from ramazan polat
Time 26 Eylül 2011 at 17:52

04 11 2008 tarihinde işe başladım 8 gün maşımdan kesinti olursa işsizlik maaşından faydalanabilirmiyim

Comment from ramazan polat
Time 26 Eylül 2011 at 18:28

04 11 2008 trhte işe başladım 900den fazla primim oldu 08 09 2011 thte 8gun maaşımdan kesilecek işsizlik yararlanıyormuyum

Comment from Anonim
Time 30 Eylül 2011 at 11:25

2005 ten beri sigortam var 2009 da askerlik nedeniyle işten ayrıldım tazminatımı aldım şimdi geldim aynı yerde 7 aydır calışıyorum tadilat nedeniyle işten cıkartıyorlar işsizlik parası ala bilirmiyim

Comment from mehmet
Time 30 Eylül 2011 at 20:35

slm 3 yıl dolmadan 600 günüm olursa işsizlik maaşı alabilirmiyim? cevap gelirse memnun olurum.

Comment from deniz
Time 1 Ekim 2011 at 14:31

merhaba ben 20 gündür işten çıkarıldım dün iş kura gittim iş yerinden aldığım evrağı verdim 600 günüm tam değil işsizlik maaşı alabilme şansım yüzde kaç öğrenirsem sevinirim teşekürler

Comment from canan
Time 1 Ekim 2011 at 18:22

MRH 3YIL6AY BİR TEMİZLİK FİRMASINDA ÇALIŞTIM VE YENİ YÖNETİMLE ANLAŞAMAYIP İŞTEN AYRLMAK ZORUNDA KALDIM İŞVEREN İŞTEN ÇIKARMADI İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM İŞYERİNDEN HİÇBİRŞEY İMZALAMADIN VE MAHKEMEYE VERSEM TAZMİNAT ALABİLİRMİYİM LÜTFEN BENİ AYDINLATIRMISINIZ TEŞEKKÜRLER

Comment from Anonim
Time 2 Ekim 2011 at 22:27

daha önce aynı iş yerinde 5 yıl çalıştım işten çıkarıldım işsizlik maaşından 9 ay faydalandım 16 ay işsizlikten sonra aynı iş yerinde 6 aydır çalışyorm işten ayrılsam işsizlik maaşı alırmıyım

Comment from sibel kozan
Time 4 Ekim 2011 at 11:01

ben doğum nedeniyleişten ayrılıyorum her şartım işsizlik maaşına uygun
acaba işzilik maaşı alabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 4 Ekim 2011 at 17:09

merhaba ben parça parça iki iş yerinde 2 yıla yakın çalıştım şuandada hala çalışıyorum haziranda burada çalışmam 1 yıl olacak temmuzda evleniceğim için işten çıkıcam işsizlik maaşı alabilirmiyim acaba ? teşekkürler

Comment from saadet
Time 4 Ekim 2011 at 17:10

merhaba ben parça parça iki iş yerinde 2 yıla yakın çalıştım şuandada hala çalışıyorum haziranda burada çalışmam 1 yıl olacak temmuzda evleniceğim için işten çıkıcam işsizlik maaşı alabilirmiyim acaba ? teşekkürler

Comment from Anonim
Time 6 Ekim 2011 at 21:21

slm ben bu yıl mıllı eğitım bağli olarak 6ay sozleşmelı olarak calişiyorum 6ay son ra işsızlık maişi almaya hak kazanacammı acaba

Comment from böyle işmi olur devlet
Time 15 Ekim 2011 at 12:22

dediğim gibi nasıl bir devlet anlayışı ben 13 ay bir iş yerinde çalıştım işyerim zorda olduğundan işci çıkardı bende çıkarıldım iş kura 2 gün sonra baş vurdıum 600 gün prim isteniyo işsizlik maaşı almam için tabi kendilerinin tuzu kuru devlet bey yani tayip bey şasrtı koymuş 600 gün peki 13 ay emek diyimi benim okuyan çocuğum var ben sefalet içinde yaşarken onlar hayatını yaşıyo ben allaha havale ediyorum o allah öyle yücedirki bunların acısını çıkarır

Comment from Anonim
Time 20 Ekim 2011 at 20:24

Merhaba ben bir çağrı merkezinde 4 yıldır çalışıyorum. Çalıştığım proje şehir değiştiricek. Bende aynı şirkette farlı bir projede çalışmam isteniyor. Ancak ben bu durumu kabul etmek istemiyorum . Eğer işverenin bu verdiği teklifi kabul etmezsem iş akdim onlar tarafından tazminatsız fes edilicek. Bu sebeptendolayı işten ayrılmam sözlemim feshi işsizlik maaşı almamı doğururmu.

Comment from sude
Time 21 Ekim 2011 at 15:30

merhaba.4 ay bir şirkette çalıştım sonra istifa ettim aynı ay içerisinde tekrar bir şirkete girdim 4 ay’a yakın çalıştım iş yeri küçülme nedeni ile işten çıkarıldım.Gerekli belgeleri iletsem İşsizlik aylığından yararlanabilirmiyim?Acil cevap beklemekteyim.Teşekkürler.

Comment from musa açıkel
Time 27 Ekim 2011 at 13:14

merhaba ben 1992 yılında kendi işyerimi açtım 13 yıl bir fiil çalıştım.işlweimin düzemsizliği ve ekonomik şartlardan dolayı işyerini kapatmak zorunda kaldım.sadece maliyeye baş vurup kaydımı sildirdim,6 yıl oldu serbest çalışarak hayatımı idame ettirdim.geçmişte olan borçlarımı yapılandırmama rağmen ilk taksiti ödedim diğer bi taksiti ödeyemedim.işsizlik maaşından faydalanma imkanım varmıdır.beni aydınlatırsanız sevinirim.SAYGILARIMLA

Comment from slm ben bir sürücü kursunda 855 gün sigortalı çalıştım ve ayrıldım şimdi meb de 2 aydır ücretli öğretmenlik yapıyorum ayrılmayı düşünüyorum kpss hazırlanacagım işsizlik parası almam mümkünmü
Time 10 Kasım 2011 at 16:53

slm ben bir sürücü kursunda 855 gün sigortalı çalıştım ve ayrıldım şimdi meb de 2 aydır ücretli öğretmenlik yapıyorum ayrılmayı düşünüyorum kpss hazırlanacagım işsizlik parası almam mümkünmü

Comment from slm ben bir sürücü kursunda 855 gün sigortalı çalıştım ve ayrıldım şimdi meb de 2 aydır ücretli öğretmenlik yapıyorum ayrılmayı düşünüyorum kpss hazırlanacagım işsizlik parası almam mümkünmü
Time 10 Kasım 2011 at 16:57

slm ben bir sürücü kursunda 855 gün sigortalı çalıştım ve ayrıldım şimdi meb de 2 aydır ücretli öğretmenlik yapıyorum ayrılmayı düşünüyorum kpss hazırlanacagım işsizlik parası almam mümkünm

Comment from emir
Time 15 Kasım 2011 at 15:44

neden işten istifa edenler işsizlik maaşı alamıyor illaki kavga ederekmi ayrılmak lazım

Comment from SELCUK60
Time 20 Kasım 2011 at 16:52

MRB.BEN SELÇUK.ARALIK 2005 TE SSKLI OLARAK İŞE BAŞLADIM 1800 İŞ GÜNÜ DOLDURUP ARALIK 2010 DA İŞTEN CIKIP 2010 DA BASKA İŞE GİRDİM.ARALIK 2010 DA SSK LI OLARAK HER AY 18 GÜN SSK YATIYOR KASIM 2011 DE İŞ YERİ KAPANDI 180 GÜNÜM VAR İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLMEK İÇİN 580 GÜNÜM VAR BU 20 GÜNÜNÜ EKLEMEK İÇİN NE YAPMAM LAZIM

Comment from levent ivak
Time 20 Kasım 2011 at 20:25

ben geçen ramazan ayında işten çıkarıldım iş kura gittim 3 yıl geriye dönük 560 günümün olduğunu ve benim işsizlik maaşı alamayacağımı söyledi ben şu anda çalışıyorm ben ne kadar daha çalışmam lazım işten çıkarıldığımda işsizlik maaşı alabilirim ilginiz için teşekkür ederim

Comment from mustafa yıldırım
Time 23 Kasım 2011 at 12:28

işten ayrılalı 2 ay oldu işsizlik maaşından nasıl faydalanabilirim ??

Comment from baarış
Time 26 Kasım 2011 at 10:09

benim farklı iş yerlerindende sigortam var 1050 gün ben bu işten kendi isteğimle çıtım ama iş bulamıyorum işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim

Comment from yasar
Time 26 Kasım 2011 at 21:06

merhabalar,
çalışmış olduğumuz iş yerinde sağlık problemlerimiz dolayısıyla kendi isteğimiz doğrultusunda işverenle görüşerek tazminatlı işten çıkışımızı sağladığımızda da;işszilik maaşı ve sağlık güvencesinden faydalanabiliyomuyuz?

Comment from melek
Time 28 Kasım 2011 at 18:20

mrb ben 6 yıldır kurumsal bir şirkette çalışıyorum ve eşim çalıştırmıyor gerekçesiyle istifa edicem ve tazminat hak ediyorum evliliğim 1 yılı doldurmadığı için.bu işsizlik maaşından bende hak edebiliyormuyum? teşekkürler.

Comment from Anonim
Time 5 Aralık 2011 at 17:54

merhaba ben özel bi şirkette çalışıyorum amaliyat oldum ve 10günden 3 sefer rapaoraldım peşpeşe ve bunedenle beni işden attılar 8 ay çalışmışlıgım var geriye dönük 328gün pirimim var işsizlik maşı alla bilirmiyim

Comment from Ebru
Time 7 Aralık 2011 at 21:06

Pardon ama birde tüm bu sorulara yanıt verme zahmetine katlansaydınız çok güzel olurdu sayın editörler….

Comment from mrhba ben 6 aydır bir şirkette çalışıyorum ama doğumuma 2 aay kaldı işden çıkacam işsizlik maaşı alabirmiyim
Time 8 Aralık 2011 at 09:29

mrhba ben 6 aydır bir şirkette çalışıyorum ama doğumuma 2 aay kaldı işden çıkacam işsizlik maaşı alabirmiyim.

Comment from seda
Time 8 Aralık 2011 at 13:50

mrb 9 ay bir markette pattime kasiyer olarak çalıştım 18 gün aylık gösterildi.bu durumda işsizlik sigortası alabilirmiyim.

Comment from emre
Time 9 Aralık 2011 at 11:01

slm.benim eşim hamile ve 17 . haftada dogum parası almak için ne zaman hangi işlemleri yapmamız gereklı şu an çalısıyor ve 2 aylık sigortalı son 3 yıl içinde sigortalı oldugu gun sayırı 1000 gun cıvarında maaşı 800 tl buna göre nekadar dogum parası alır 4 ay çalısıp çıksa işsızlık parası için baş vursa dogum parası alabılırmı? hem dogum parsı hem işsizlik parasını alması için ne yapmak gereklı.nekadar çalışması lazım işsizlik parası ne kadar ve kaç ay alabılır şimdiden cevap için teşekkurler

Comment from Anonim
Time 11 Aralık 2011 at 01:12

bir yıldır özel bır sirkette calısıyorum işten cıkartılacam işşizlık maası almama bu sure yetıyomu

Comment from mustafa
Time 11 Aralık 2011 at 19:35

ben 6.5yıldır aynı işyerinde çalışıyorum iştn çıkarıldım ne kadar işsizlik maaşı alabilirim

Comment from ufuk
Time 13 Aralık 2011 at 22:13

slm…işsizlik maaşı almak içinişten çıktığın tarihten itibaren geriyedönük hesaplamada günsayısı olarak son çalıştığın işyerindenmi 600 günlük gün sayısını doldurman mı lazım yada benimm 2005-20006-2011 aralarda boşluklar var 6000 doluyor ayrı firmalar da çalıştımm..açıklayıcı cevap verirsenizzz tşk..

Comment from muhammet
Time 15 Aralık 2011 at 10:41

selam en son 2009. 8 ayına kadar işsizlik maaşı aldım. 2009 yılın dan bu zamana kadar 2011 in 12 ayına kadar değişik iş yerlerinde çalıştım yaklaşık 350 gün SSK primim yatı işsizlik maaşın dan yararlanabilir miyim teşekkürler.

Comment from hamza
Time 15 Aralık 2011 at 22:28

benim 2008 den bu yana yani bun 600 günüm var iş sizlik maaşı alabilirmiyim ama 2009 yılı boş pirim yok nasıl alabilirim açiklaya bilirmisiniz tşk ler

Comment from can
Time 16 Aralık 2011 at 21:15

slm .çalıştıgım şirketten ben çıktım işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 19 Aralık 2011 at 19:38

Mrb ben Aralık 15 te isimden çıkarıldım 5 yıldır salismaktaydim kaç ay maaş alır ve nekadar alirim

Comment from BAYRAM
Time 21 Aralık 2011 at 16:33

KİŞİ 18 YAŞINDAN ÖNCE SSK LI OLMUŞ ŞUAN 750 GÜNÜ VAR ŞUAN KENDİSİ 19 YAŞINDA İŞTEN ÇIKARILDI İŞSİZLİK MAASI ALABİLİRMİ

Comment from kılıç
Time 22 Aralık 2011 at 11:12

2003 yılında askerden geldim ve işsizlik ödeneği aldım daha sonra 2003ile 2005 yıllaı arasın da bir iş yerinde 2005 ile 2010 arasında birişyerinde 6 aydırda başka bir işyerinde çalışıyorum diğer işyerlerinden istifa ederek ayrıldım bu ay bu işyerindede çıkış varmış çıkarılırsam işsizlik maaşı alabilirmiyim cevap verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

Comment from mürüvet
Time 22 Aralık 2011 at 20:15

on bir aydır çalışıyordum. ilk sigorta girişim on bir ay önceydi. işten çıkartıldım. işsizlik maaşı alabilir miyim ?

Comment from Gökhan
Time 29 Aralık 2011 at 06:34

işsizlik maaşı almanız için en son calıstıgınız iş yerinde 600 günlük calısmanız gerekiyor ve iş verenin sizi cıkartması gerekiyor.

Comment from cihan
Time 31 Aralık 2011 at 18:30

iyi günler ben özel bir şirkette üzürlü kadrosunda gürev yapmaktaydım bilgi işlem biriminde yalnız görev yerimi değiştirdiler bende kabul etmedim istifamı sundum onlarda kabul etti tazminatımıda aldım 4,5 yıl çalıştım yalnız bana dedilerki tazminat alırsan işsizlik ödeneğinden faydalanamiyorsun ikisinden birisini seç bunun hakkında net bilgi alabilirmiyim.Bu arada ben şu an ünüversite okuyorum

Comment from haluk
Time 2 Ocak 2012 at 17:02

slm 900 gunum sıgordam acaba işsizlık maşda faydanabılırmıyım bır aydır işden cıktım

Comment from haluk
Time 2 Ocak 2012 at 17:04

slm 900 gunum sıgordam var hama işsizlık maişinda faydalanabılırmıyım

Comment from zehra
Time 5 Ocak 2012 at 13:49

ben istifa dilekçemi verdim yalnız kabul edilmedi ve ailevi durumlardan dolayı işten ayrılıyorum diye yazdırdılar ailevi durumlardan dolayı istifa edince işsizlik ücreti alabiliyormuyum ve bu ücret nasıl hesaplanıyor.

Comment from Anonim
Time 7 Ocak 2012 at 00:42

16 ay gibi bir süre işsizlik maaşı alabilmaek için yeterlimidir…

Comment from ercan
Time 7 Ocak 2012 at 00:43

16 ay gibi bir süre işsizlik maaşı alabilmaek için yeterlimidir…

Comment from necati
Time 8 Ocak 2012 at 19:39

10.08.2011 tarihinde sigortalı olrak işe başladım
19.12.2011 tarihinde işveren kararıyla kıdem tazmınatım ödenerek işten cıkartıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim ?

Comment from zülfikar
Time 10 Ocak 2012 at 13:07

ben 2008 de işbaşı yaptım 2010 da iş kazası geçirdim 19 ay roporlu kaldım doktor işbaşı verdi işe başladım 2 hafda çalıştıkdan sonra patron işden çıkardı işsizlik sigortası için baş vurdum 600 iş günü tamamlanmadığı için işsizlik sigortası yapmadılar benim tedavim bitmedi hastaneye çıkmamlazım sigortam yok çalışacak durumda değilim ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz

Comment from mürüvet, Tarih: Aralık 22nd, 2011 Saat: 20:15
Time 10 Ocak 2012 at 18:14

mürüvet, Tarih: Aralık 22nd, 2011 Saat: 20:15

eğer son 3 yıl içinde en az 600 gün ssk lı olduysan alabilirsin

Comment from kılıç, Tarih: Aralık 22nd, 2011 Saat: 11:12
Time 10 Ocak 2012 at 18:16

kılıç, Tarih: Aralık 22nd, 2011 Saat: 11:12

KILIÇ ALABİLİRSİN

Comment from Anonim, Tarih: Aralık 19th, 2011 Saat: 19:38
Time 10 Ocak 2012 at 18:20

Anonim, Tarih: Aralık 19th, 2011 Saat: 19:38

SSK NI KESMEDEN ÖDEDİLER İSE VE ASGARİ ÜCRETTEN ÖDENDİYSE 335,00 TL GİBİ BİR RAKAM ALABİLİRİSİN VE 10 AY ALIRSIN

Comment from can, Tarih: Aralık 16th, 2011 Saat: 21:15
Time 10 Ocak 2012 at 18:21

can, Tarih: Aralık 16th, 2011 Saat: 21:15

CAN, İSTİFA VERİP KENDİN ÇIKTIYSAN ALAMAZSIN

Comment from memiş
Time 18 Ocak 2012 at 13:55

ben uzm çvş luktan ayrıldım şözleşmem doldugu için bıraktım ben işsizlik parası alabilirmiyim lütfen cvp yazınız.iyi günler

Comment from gaye
Time 19 Ocak 2012 at 09:58

son iş yerımde 3 yıl çalıştım fakat sıgortam son 1 sene yattı ssk mı yatıracak gücü olmadığını söylediği için beni işten çıkardı. Bu durumda işkur a basvurabilr miyim?

Comment from turgay yılmaz
Time 21 Ocak 2012 at 02:25

ben 2005/2010 arası bı fırmada sıgortalı olarak calısıyordum firmada terfı alarak bı ust kadrıya gectım fakat cıktı gırdı yapmak sartıyla oldu ve 2010/2011 e kadar devam edıp askerlık sebebı ıle ısten ayrıldım benım alacagım ıssızlık ucretı bır yıllık mı olur yoksa 6 yıllık mı

Comment from Anonim
Time 21 Ocak 2012 at 19:33

merhabalar kolay gelsın ben 2 gun once saglık sorunlarım nedenıyle xxx sırketınden ıstafa etmek ıstıyorum geregını rıca ederım yazdım ve ıstıfamı verdım .

işşizlik maası alabılır mıyım lutfen cevap beklemekteyım .

Comment from Ravio
Time 22 Ocak 2012 at 18:42

2 gün önce işten ayrıldım 1 yıl 5 ay 3 gün çalıştıgım şirketten ayrıldım (tartıştım çıkalrıldım)işsizlik maaşı alabilirmiyim işkura ne tip evraklar götürmeliyim …

Comment from Anonim
Time 22 Ocak 2012 at 19:09

ben 2010da işten ayrıldım ceza evine düştüm 14 sene sigortalı aynı iş yerinde çalıştım işsiz lik maaşı ala bilirmiyim

Comment from ayhan ışır
Time 23 Ocak 2012 at 13:19

Merhaba, işsizlik maaşı alıyorum, işsizlik maaşı almadan önce çalıştığım iş yeri beni geri çağırıyor, işçinin, işten ayrıldığı işyerinde tekrar işe başlaması işsizlik sigortası açısından bir sorun teşkil ediyormu.

Comment from sedat
Time 26 Ocak 2012 at 23:42

merhaba ben ısten cıkalı 7 ay oldu ve ıssızlık maasına basvuru yapmadım sımdı basvuru yapmak ıstıyorum henuz daha ıse baslamadım 600 gunden fazla odenmıslıgım var ben almadıgım ıssızlık maasını alabılırmıyım

Comment from ayşe
Time 27 Ocak 2012 at 19:46

sayın ilgili
benım 910 primim var mesai saatlerı uymadıgı ıcın ısten ayrıldım ıssızlık parası alabılırmıyım nasıl basvurmalıyım

Comment from DOĞRULAR
Time 31 Ocak 2012 at 01:29

YAV BILENDE YAZIYOR BILMEYEN DE BIRAKIN BU İŞLERI YA YOK BUKADAR GUNUM VAR ŞÖLE OLURMU BÖLE OLURMU PİYASADA İŞ KAYNIYO İŞ BEĞENMIYORSUNUZ SONRA YOK PARA ALABILIRMIYIM FALAN BU BÖLE YA BU NASIL BİR YAŞAM TARZI..

Comment from Ruşen Coşkun
Time 31 Ocak 2012 at 16:25

07.07.2011 tarihinde işten kusurlu olarak iş akdim fes(tazminatsız olarak) edildi. Buna istinaden hukiki mücadelemi başlatmak adına işverineme noterden ihtarname çektim, akabinde ihbar ve kıdem tazminatım ödendi. Ağustos 2011 tarihinde işkur’a işsizlik aylığı için başvuruda bulundum. Aradan bir ay geçtikten sonra işkura sorgulamaya gittiğimde işsizlik ödeneği alamayacağımı tarafıma bildirildi buna istinaden işkurda ki yetkililere kıdem ve ihbar tazminatımın ödendiğini bildirdim buna istinaden işsizlik maaşı ödeneği alabilirsin dendi fakat henüz ödeneği alamıyorum, bununla ilgili ne yapmam gerekiyor?

Comment from barış
Time 31 Ocak 2012 at 19:45

merhaba ben adım barış narcı benim babam hastalıgı nedenıyle jçalışamıyorum budurumda her hangı gelirim yok ve işsizim ne yapayım babam felçlı yatalak evde

Comment from selam
Time 31 Ocak 2012 at 20:52

selam ben 2010 8 ayında işe başladım ve 10 gün sonra işten çıkıp askere gidecem hesaplamalara göre toplam 525 gunum var işsizlik maaşı alabiliyormuyum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. ve çıktıgımda tazminat olarak ne kadar alabiliyorum ?

Comment from Anonim
Time 1 Şubat 2012 at 14:48

merhaba 18/02/2010 dan 05/02/2012 tarıhıne kadar ssk lı calıstm kendı ıstegmle ısten ayrılıyorum ama işsizlik parasından yararlanabiliyor myum ?? bilgilendirirseniz memnun olurum..

Comment from Fatma
Time 5 Şubat 2012 at 14:24

Merhaba

Eşimin işyerinin taşınmasından dolayı işten ayrılmak zorundayım işsizlik maaşı alabilirmiyim.
gün ve diğer şartları taşıyorum.
mesleğim özel güvenlik görevlisi

Comment from filiz
Time 8 Şubat 2012 at 09:31

ben 12 yıldan beri aynı işyerinde çalışıyorum şuan yaş bekliyorum istifa edersem işsizlik maşı alabilirmiyim

Comment from Dilaver
Time 8 Şubat 2012 at 23:00

Merhaba,
Çalıştığım şirketi patron devretti ve şirketin yeni sahipleri devrolmadan önce eski şirketin çalışanıydı.Dolayısıyla şirketin ünvanı da değişmiş oldu ve personelin tüm haklarını diğer şirkette bıraktı.Demirbaşlarıyla birlikte devrettiği için böylece şirketin içini de boşalttı ve mahkemeye bile versek dava kazanılsa bile para alamazsınız diyorlar.Şu an ne yapacağımı bilmiyorum,çaresizim…Fesih protestosu çeksem işsizlik maaşı hakkım olurmu ve mahkemeye versem davayı kazansam bi şekilde paramı alabilirmiyim?…Lütfen bana yol gösterin.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Comment from Hamza
Time 11 Şubat 2012 at 14:25

BEN ASKERLİĞİMİ BİTİRDİMDEN BERİ İŞSİZİM 1 SENEDEN FAZLA OLUYOR ELİMDE BİR MESLEK YOK İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM BU KONUDA CEVAP ALABİLSEM MEMNUN OLURUM.

Comment from Anonim
Time 11 Şubat 2012 at 17:52

merhaba ben bir firmada 5 sene çalışdim bu firma batti çıkışlarımızı vermediler işsizlik maaşı vermediler mürcaat ettim vermediler şimdi bir firmada çalışıyom 8 ay oldu çıkışlarımızı verseler yani işten çıkarsalar işsizlik maaşı verirlermi

Comment from Anonim
Time 11 Şubat 2012 at 17:52

3erreyt55t4rhrt

Comment from murat
Time 12 Şubat 2012 at 13:29

ilmiz hakkari merkez yeni mahallede ikamet etmekteyim evli üç çoçok sahibiyim işsizim işsizlik maaşı hiç almamışım gelirim yok çoçoklarımın geçimini sağlamak işsizlik maşı istiyurum yetkililerden yardım istiyurum yardım edin 05345597584

Comment from LA fenta
Time 14 Şubat 2012 at 17:57

adamlar n güzel acıklama yapmış herşeyi anlatmış en ince ayrıntısına kadar hala 14 ay çalıştım şurdan attılar beni yok alabilirmiyim diye sorular soruyorsunuz…. kendinize teselli aramayın son 3 yılda en az 600 ssk lı günün olacak… bunu otesi berisi yok.

Comment from sinan
Time 16 Şubat 2012 at 11:40

merhaba ben sinan iş yerinden askerlik dolasıyla cıktım ama daha zamanım var 31 ay sigortalyıım ama iş-kur dan onay cıkmadı neden olabilir??

Comment from PELİN
Time 16 Şubat 2012 at 17:57

merhaba ben 2,5 aylık hamileyim ve işten ayrılmak istiyorum .hamileliğimi evde geçirmek istiyorum.burda 1 yıldır aynı şirketteyin ödenmiş olan toplam primim 601 gün gibi sanırım işten ayrıldığımta işkurdan para alabiliyormuyum.ve işyeri çocuk parası veriyormu bana yardımcı olursanız sevinirim ..teşekkürler

Comment from Anonim
Time 21 Şubat 2012 at 19:03

ben iştebn kovuldum patronum bana o belgeyi vermez ben işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from aysun
Time 21 Şubat 2012 at 19:05

ben patronumla tartıştım kendim çıktım eski patronum bana o belgeyi vermez ben işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from mehmet
Time 22 Şubat 2012 at 02:16

merhaba işten haksız bır şekilde cıkartıldım 9 seneenin 5 senesını sigortasını yatımışlar 4 senesın yatrmaış iş veren ayrıca tazmınat vermemek icinde işte davamsızlık yaptıgımı dıye ışten cıkışımı vermiş oysakı uyle bır şey yok o yuzden işkurdan işzizlik maaş alamiyorum ne yapmam gerekıyor magdur durumdayım lutfen yardımcı olun

Comment from nuhmete
Time 28 Şubat 2012 at 17:48

ben son 3 sene 617 gün doldurdum,en son çalıştığım iş yerinde 94 gün doldurdum.işsizlik maaşı alabilirmiyim?
en son iş yerinde 120 gun doldurmam gerekmıyormu?

Comment from abdilkadirbayar
Time 3 Mart 2012 at 20:41

mrb ben 02.02.2008 de işe başladım şuan halen çalışmaktayım bu süre içerisin de sadece 45 gün sgortam yatırılmamış görünüyo ve31.05.2010 tarihn de şirket çıkış gösterıp 15.06.2010 de giriş göstermiş ve 31.01.2010 çıkış gösterıp 01.02.2010 de giriş göstermiş bu duruma göre şu an itibari ile şirket beni çıkarırsa işten yada ben kendim istifa edersem işsizlik maaşı alabilirmyim yada kaç ay kaç para alabilirim cevap yollarsanız maile me sevinirim teşekür ler…

Comment from mesut
Time 12 Mart 2012 at 08:58

412.gün,sigortamvar.işsizlik.maaşındanyararlanabilirmiyim

Comment from eda bereket
Time 12 Mart 2012 at 19:36

merhaba;

nikah nedeni ile işten ayrılma işsizlik maaşı alınabilir mi acaba ? yardımlarınızı rica ederim.

Comment from zühre gezgin
Time 13 Mart 2012 at 12:35

merhaba ben işyerinin kapanması dolayısıyla işten çıkartıldım.596 gün çalıştım iş yeri bizi bir kaçkere ücretsiz izne çıkardı.fakat imzalattırdıkları evrakta kendi isteğimiz ile ayrıldığımız yazıyordu bende sorun olmasın diye imzaladım.eğer ücretsiz izine çıkarılmasaydım 600 günüm dolmuş olacaktı,yardımcı olursanız sevinirim

Comment from ilhan
Time 13 Mart 2012 at 21:18

son 3 yıl geriye dönük 600 gün prim ödemisseniz ??????

son 3 yılmı yoksa 36 aymı. bu konuda yardımıcı olabilirmisiniz

Comment from Tolga
Time 14 Mart 2012 at 01:41

Selamun Aleykum. Peki işsizim ve iş bulamıyorum. Açlıktan ölecek miyiz size uygun yaşarsak. !!!???

Comment from Anonim
Time 15 Mart 2012 at 21:59

iy günler ben 2.5 yıldr özel okulda çalışıyorm sınavlarım ve stajımdan dolayı ayrıldm işsizlik maaşı alablirmiyim

Comment from Anonim
Time 15 Mart 2012 at 22:02

2.5 yıldr özel okulda çlışıyorum stajımdan dolayı çıkmak istiyorm işsizlik parası alabilirmiyim çıksam

Comment from hülya
Time 18 Mart 2012 at 02:33

23.9.2010 da işe girdim 15.03.2011 de ayrıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from mesut
Time 18 Mart 2012 at 10:03

415ğün.sigortaödenimvar.işsizlik.maaşından.yararlanabilirmiyim.teşekkürler

Comment from anonim
Time 18 Mart 2012 at 10:15

385.gün.ssk.var.tazminat.alabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 18 Mart 2012 at 23:08

3600ysasına göre işten cıktım işsizlik sigortasından yararlanırmıyım

Comment from Anonim
Time 20 Mart 2012 at 16:28

mayıs ayında evleniyorum eşim başka ilde olduğu için işten ayrılmak zorundayım.bu işyerinde 1,5 yıldır çalışıyorum 630 pirimimvar iş verenden kıdem tazminatımı alcam verirse tabiki işsizlik maaşına başvurabilirmiyim lütfen cvp verin

Comment from fazıl kutlu
Time 20 Mart 2012 at 21:48

aelamün aleyküm ben 1981de işe girdim 1994 cıkarıldım sonra aralıllarla calışıyım işsizlik parası alabilirmiyim mevsimlik calışıyom işveren cagırsa gidiyom cagırmazsa yaş genti diye cagırmıyorlar yardımcı olursanız sevinirim

Comment from engin
Time 20 Mart 2012 at 23:00

slm ben engin bizim işyerinde denetim oldu yani devletin yaptığı denetim sonucunda ğeçici olarak kapatılan maden ocağında mecburiolarak şirketin işci çıkarmalarında bizim işsizlik mağışından yaralanamıyoruz çünkü çalışma gün ve pirim yetersiz kalıyor buda bizim suçumuzmu hayır denetimi yaptıranların suçu elimiz ekmeğimizi yetimlerin ekmeğini aldılar isterizki bizde işsizlik mağışı alalım saygılar

Comment from SALİH
Time 2 Nisan 2012 at 11:33

merhabalar ben iş yerimden tam 3 yıl oldu çalışıyorum ama müdür yardımcısıyla anlaşamıyoruz ben kendi isteğimle işten ayrılacam o yuzden işsizlik maaşı alabilirmiyim ne yapmam gerek

Comment from halil
Time 2 Nisan 2012 at 18:49

2009 11. ayda sigortama başlandı 2012 2. ayında işten çıkarıldım 582 gün ssk primi ödenmiş işsizlik sigortasından yararlanabilirmiyim ?

Comment from beyhan akbulut
Time 17 Nisan 2012 at 22:53

slm ben 27/01/2012 de iş başladım.18/04/2012 de işten ayrıldım..işsizlik ödeneginden yararlanabiliyormuyum mail atarsanız sevinirim

Comment from fatih akkaya
Time 18 Nisan 2012 at 12:14

işsizlik parası almanın şartları nelerdir

Comment from selim
Time 22 Nisan 2012 at 15:04

tamamen işveren üzerine kurulmus bı tasarı hatta yasalasmıs bır tasarı.. bu ne ya 3 yıl gerıye donuk bılmem ne.. anlamıyorum bu her gelen hukumetı ya nabmaya calısıyorlar yunanıstan gıbı mı olalım ya..

Comment from su
Time 1 Mayıs 2012 at 16:48

1 yıldır aynı iş yerinde çalışıyorum iş çok yorucu olduğu için ve mesai saatleri yasal olmadığı için kendi isteğimle işten ayrıldım işsizlik parası alabilirmiyim.

Comment from aykut
Time 2 Mayıs 2012 at 13:38

slm bizi 1 hafta 10 gun ücretsiz iziin verdiler 1 hafta sonra sizi geri cagıracagız diye umut verdiler ve daha sonra kapatıp gitmişler ben 3ay sonra askerim iş arıyorum bulamıyorum asker oldugum icin isşizlik maasi alabilirmiyim yada ne yapamam lazım! saygılar.

Comment from aykut
Time 2 Mayıs 2012 at 13:39

2 ay calıtım 6 gün sigorta yapmişlar ne yapmam gerekir?

Comment from ugurcan
Time 4 Mayıs 2012 at 14:48

slm ben askerden yeni geldim ve 2 buçuk yıl sigortalı çalıştım .işzilik maaşından yaralanabilirmiyim ve neler yapmalıyım

Comment from zafer
Time 7 Mayıs 2012 at 11:56

merhaba 5-7-2011 yılında dhl lojıstıkte platın grup adı altında taseron fırmada ıse basladım halen devam etmekteyım fakat 2012 yılına gırıste sıgortama taseron fırma tarafından gırıs cıkıs yapılmıs gerıye donuk 600 gunden fazla prımım bulunuyor ısten cıkarıldıgımda ıssızlık maasından faydalanabılırmıyım

Comment from ERSAN
Time 8 Mayıs 2012 at 15:07

merhaba ben iş hukukun 25 madde geregi işten cıkartıldım.sözleşmem tek taraflı iş akdi feshi edildi ama ben bunu kabul etmedim kağıdı da ımzalamadım.benım 25 mad geregi işten cıkarılacak bı durumum olmadı.BU konuyla ılgılı dava actım.ayrıca davam uzun surebılır dedı avukat bende işsizlik parası almak ıstıyorum alabılırmıyım…teşekkür ederim

Comment from cengiz kaya
Time 11 Mayıs 2012 at 13:22

ben işe gırelı 3 yıl 3 ay oldu ve ayagımdakı rahatsızlıktan dolayı benı ısten ayırsalarr işsizlik maaşı ala bılırmıyımm yardımcı olursanız sevınırım tşkler

Comment from servet
Time 12 Mayıs 2012 at 21:11

kendim işten ayrıldım tam bir sene üçay calıştım işsizlik magışından yararlana bilirmiyim

Comment from Anonim
Time 12 Mayıs 2012 at 21:14

kendim işten ayrıldım tam bir sene üçay calıştım işsizlik magışından yararlana bilirmiyim

Comment from servet
Time 12 Mayıs 2012 at 21:18

kendim işten ayrıldım tam birsene üçay calıştım acaba işsizlik maşından yararlanırmıyım

Comment from ESRA
Time 16 Mayıs 2012 at 10:17

3yıl sigortalı olunması gerekiyor diyor. arkadaşımın daha önceden aynı iş yerinden 2yıl sigortası vardı 1 yıl işe ara verdi aynı iş yerinde takrardan başladı yine 2yıldır sigortası var verdiği ara sorun yaratırmı işsizlik maaşı almada bunun hakında bilgi verirseniz sevinirim.

Comment from tufan bulut
Time 17 Mayıs 2012 at 02:07

bir sigara fabrikasında üretimde kadrolu işçilerle beraber çalışıyorum içerde aynı işi yapıyoruz fakat ben taşoran firmasındayım. aynı işi hatta ben daha fazlasını yapıyorum. ben asgari ücret alırken kadrolu 3500 tl alıyor. kendimi nasıl savuna bilirim ???

Comment from gökmen togay
Time 19 Mayıs 2012 at 19:01

2002 haziran ayından beri çantacıda çalışıyorum sigortamı yapmadı 2007 yılında dönerci de çalıştım oda sigortamı yapmadı kime şikayet edebilirim ve işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from metin
Time 23 Mayıs 2012 at 14:09

merhaba ben daha önceki iş yerimde dolu dolu 26 ay çalıştım işten kendim çıktım çıktıktan 1 ay sonrada yine iş başı yaptım burda 5. ayım burdan çıkartılırsam işsizlik maaşı alabilirmiyim teşekkürler

Comment from taygun
Time 24 Mayıs 2012 at 22:50

457 gün prim yatırışmış işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim.

Comment from sibel
Time 28 Mayıs 2012 at 21:09

BEN 10 AYDIR Bİ OKULDA ÇALIŞIYORUM HAZZİRANIN 8DE AYRILMAK ZORUNDA KALIYORUM ONDAN ÖNCE SADECE 26 GÜNLÜK SSK VARDI AMA 10 AYDIR 30 ÜSTÜNDEN ÖDENİYOR BEN İŞSİZLİK PARASINDAN YARARLANA BİLİYOMUYUM CVP LÜTFEN

Comment from gülsüm
Time 29 Mayıs 2012 at 19:50

siz benim şeyimi açmadınız.

Comment from EMEL
Time 30 Mayıs 2012 at 17:05

bugün işten ayrıldım.15 aydır aynı iş yerind çalışıyordum. işsizlik ten yararlanabilirmiyim? Yararlanabilirsen neler yapmam nerelere başvuruda bulunmam lazım? beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Comment from Anonim
Time 31 Mayıs 2012 at 09:05

Merhaba
2012 yılında Benim isteğim dışında disiplinsizlik nedeniyle resen ayırma şeklinde TSK dan ilişiğimi kestiler.Ben işsizlik parası alabilirmiyim veya alamazsam ne kadar süreyle sağlık hizmetlerinden faydalanabilirim.SAYGILAR

Comment from Anonim
Time 31 Mayıs 2012 at 11:52

meraba ben samet..şirkette 17 ay ssk çalıştım ama şirketın ama şirketin ekonomik durumunun bozulması sebebiyle benı işten çıkartıyolar. işssizlik maaşı alabilirmiyim..

Comment from mayıs 27
Time 6 Haziran 2012 at 22:15

8 yıl aynı iş yerinde çalıştım üğrendimki patronum beni çalıştığım şirketten çıkışımı yapmış diğer şirkete vermiş ve benim haberim yok imza atmamışım bu durumda ne yapa bilirim

Comment from Anonim
Time 20 Haziran 2012 at 08:32

OCAK 2010 TARİHİNDE İŞE BASLADIM VE YENİ CIKTIM İŞSİZLİK MAASI ALABILIRMIYIM

Comment from yener
Time 5 Temmuz 2012 at 11:32

tamam son 3 yıl da 600 gün sskl günüm aynı iş yerinden mi olmalı onu merak ediyorum

Comment from fatma
Time 6 Temmuz 2012 at 23:45

iki aylık rapor kullandım ama işten çıkarılıyorum. bu durumda işsizlik parası alabilir miyim.en kısa sürede cevabınız bekliyorum teşekkür ederim

Comment from Anonim
Time 11 Temmuz 2012 at 08:20

MERHABA BEN SAĞLIK SEKTÖRÜNDE CALISIORUM HASTANE KÜÇÜLMEYE GITTIGINDEN DOLAYI ÜCRETLERIMIZIN 200-300 ARASI DÜŞÜRÜLECEGI SÖYLEDİ.BU ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞMAK ZOR OLACAGINDAN. BU DURUMDA BİZİM İŞŞİZLİK MAASINDAN YARARLANMA OLANAĞIMIZ NEDİR?

Comment from Anonim
Time 16 Temmuz 2012 at 21:21

Normalde 10 ay almam gereken işsizlik maasini 1 gunluk saglik nedeninden dolayi almis oldugum rapor yuzunden 8 ay almam gerektigi soylendi.bu konuyla ilgili danismam gereken ilgili kurum neresidir?

Comment from nizam
Time 19 Temmuz 2012 at 09:56

slm.2010 da işten ayrıldım ve 1000 gün ödenmiş sigorta primim vardı.3 ay sonra tekrar aynı iş yerine tekrar işe başladım ve ne yazıkki 22 ay kandırıldım,beni madur ettiler ve sigortamı başlatmadılar.bugün yarın hep kandırdılar,ve nisan 2012 de ayrıldım.4 maaşı mı da alamadım.ne yapmam gerekiyo,iş mahkemesine başvursam sigorta primlerimi+maaşımı alabilirmiyim açaba. teşekkürler

Comment from Anonim
Time 23 Temmuz 2012 at 16:35

6 buçuk yıl çalıştığım iş yerimden evlilik nedeniyle ayrıldım şsizlik maaşına başvurabilirmiyim ve ne kadar sür içinde

Comment from kasım
Time 27 Temmuz 2012 at 01:56

ben 14 ay ful sigortalı çalıştım işsizlik mahaşından yararlana bilirmiyim

Comment from tülay
Time 28 Temmuz 2012 at 10:29

ben işsizlik maaşı aldım sadece 1 ay daha sonra sizgortalı işe girdim 5 aydır orda çalışıyorum şuan oradanda çıkıyorum işsizlik maaşımı ala bilirmiyim

Comment from Anonim
Time 31 Temmuz 2012 at 16:40

özlel bır şırkette çalıyorum hıç bır neden yokken işomden atoldım işsızlık ala bılıyormuyom 5 yıldır çalışyom

Comment from emine gunes
Time 31 Temmuz 2012 at 19:23

merhaba ben emıne toplam calısma prımım 620..18.031,80
kazant olması sızce ben ısızlık maası alabılırmıyım…tesekurler

Comment from cengiz
Time 9 Ağustos 2012 at 15:00

bir iş yrinde 540 gün çalıştım. işsilik maaşından yararlanabilirmiyim?

Comment from merhaba
Time 13 Ağustos 2012 at 14:24

ben yaklaşık 3yıldır bi markette çalışıyorum ve mesai ücreti vermrden çalışma saatinin üzerinde çalıştırılıyor işten ayrılacagım işsizlik maaşı için yararlanabilir miyim

Comment from Anonim
Time 21 Ağustos 2012 at 18:34

ben işten çıkalı 11 ay oldu 4buçuk senedir çalıştım işsizlik maaşı alabilirmiyim

Comment from Anonim
Time 27 Ağustos 2012 at 12:42

herkes sorusunu yazmış ama cevap veren yok hala yazıyorsunuz

Comment from zehra
Time 29 Ağustos 2012 at 11:41

ben şirket elemanı olarak hastanede 5 yıl çalıştım ve bu yıl doğum yaptım beni işe geri almadılar şirketi arayıp işsizlik maaşı almak istediğimi söyleyince 10 gün içinde çalışamaz raporu alman gerkiyor dediler.İşsizlik maaşı açıklamasında okuduğumda ise işten ayrıldıktan 30 gün içerisinde işkura başvurunuz diyor.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Comment from selçuk
Time 2 Eylül 2012 at 10:45

eşimin memur olarak atanmasından dolayı işimden istifa edeceğim bu durumda işsizlik maaşına başvuruda bulunabilirmiyim yada bu durumda ne yapmalıyım teşekkür ederim .

Comment from yaşar
Time 8 Eylül 2012 at 11:14

!!!Arkadaşlar Son iş yerinizden istifa,evlenme,emeklilik sebebiyle ayrılmanız,veya her hangi sorun nedeniyle işten çıkarılmanız halinde İŞSİZLİK ÖDENEĞİ BAĞLANMAYACAKTIR.Bunun dışında birde 3 yıl kesintisiz çalışmış olmalısınız.Eğerişten çıkarıldığınız tarih içinde 3 yıl geriye dönük olarak 600 gün sigorta primi ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük 900 gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük 1080 gün prim ödemişseniz 10 ay işsizlik maaşından faydalanabiliyorsunuz. Alacağınız ücret ise son 120 günün brüt ücretinin yüzde 40′ı kadar işsizlik maaşı almaya hak kazanıyorsunuz.saygılar…

Comment from ömergenç
Time 8 Eylül 2012 at 19:56

MERHABA BEN K.MARAŞTENÖMER GENÇ ÇALIŞTIĞIM İŞYERİNDENÇIKARTILDIM 2 AY ÇALIŞTIM 900 GÜN SİKORTAM VAR İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM LÜTFENYARDIMCIOLURMUSUNUZ

Comment from Anonim
Time 10 Eylül 2012 at 12:43

2 ay önce iş yerinden çıkış yapılmış sigortama 1 gün sonra tekrart giriş yapılmış bu durumda işsizlik sigortasından yararlanabiliyomuyum ben..

Comment from Ayşegül
Time 14 Eylül 2012 at 07:26

Merhaba,hamilelik nedeniyle işten ayrıldım işsizlik maaşı alabiliyor muyum? ve 1 sene sonra tekrar aynı iş yerinde çalışma imkanım var mı? cevap yazarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Comment from hasan
Time 20 Eylül 2012 at 00:19

merhaba 1987 sigorta girişim oldu şimdiye kadar belli aralıklarla çalıştım toplamda 1500 günün üzerinde sigortam var işsizlik maaşımdan faydalanabilecekmiyim bilgilendirirseniz sevinirm teşekkür ederim

Comment from Münire Aksaray
Time 24 Eylül 2012 at 23:25

19 yıldır calıstıgım iş yerimden ameliyatım sonrası raporlarım olmasına ragmen saglık durumum bahane edilerek (ki raporlarımda iş görecegim tarih yazılı olmasına ragmen ) çıkarılmış bulunmaktayım. emekliligimede yastan dolayı 10 ayım kalmıştı. işsizlik ödemesi alabilir miyim nereye hangi evrakla basvurmalıyım.

Comment from nihan
Time 29 Eylül 2012 at 22:18

çalıştığım magaza kapanacak toplamda 15 ay calıstım magazada ama geriye dönük 3 yıl toplamım 595 gün yapıyor,işsizlik maaşı alabilir miyim?

Comment from Namık
Time 4 Ekim 2012 at 15:50

iş yerinden performas nedeniyle iş yerinden cıkısım gerceklesti. ayrıca bir tane sahıs sirketim mevcut buna ragmen issizlik maası alma sansım olur mu ?

Comment from Anonim
Time 11 Ekim 2012 at 19:29

beyler son 3 yıl içinde 600 günü doldurmanız gerekiyor ve son çalıtığınz iş yerinde 4 ay çalışmış olmanız lazım
ayrıyeten iş veren tarafından çıkartılmış olmanız gerekiyor
bu şartlar alt
ında işsizlik maaşı alabilirsinz

Comment from feyzullah ayaz
Time 13 Ekim 2012 at 16:03

işten cıkalı 18 gün oldu maaş nezaman alırım

Comment from Anonim
Time 16 Ekim 2012 at 18:38

mhb 22.6.2012 giriş 15.10.2012 çıktım.geriye dönük toplam iş günüm 706 bu durumda işsizlik maaşı alabilirmiyim.

Comment from Anonim
Time 16 Ekim 2012 at 18:45

mhb 6.22.2012işe giriş 16.10.2012 çıkş.iş, günü 706gün bu şartlarda işsizlik maaşı alabilirmiyim.

Comment from Anonim
Time 21 Ekim 2012 at 12:19

3600 yasasından işten AYRILDIM İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİRMİYİM

Comment from abdulhadi
Time 27 Ekim 2012 at 21:27

ben işzizlik maaşı nası alabilirim

Comment from Anonim
Time 6 Kasım 2012 at 14:18

işten çıkarıldım işkura başvurdum günüm herşeyım tutuyor ancak 1 gün eksık sıgoprta yatırmışlar yanlışlıkla bu problemi düzelttirdım ancak işkur bana 10 gün içerisinde olması gerektığını soyledıler artık alamazsın dedıler işkurun resmı sıtesınde bu gunun 30 gun oldugu yazıyor anlamış degılım bılen bırı varsa açıklama beklıyorum tesekkurler

Comment from ibrahim
Time 13 Kasım 2012 at 14:21

360 gunum var işsizlık sigortası alabılirmiyim

Comment from hadi
Time 14 Kasım 2012 at 12:38

işsizlik ödeneği diye bi saçmalık çıkarmışlar,işsizlik fonunda bekleyen paralar milyon dolarları geçti bu paralar devletin kasasına giriyo ,insanların cebine girmiyo,ey devlet hem işsizine iş vermessin,zengini zengin edersin ,çoluk cocuğunun karnını bu ve buna benzer ihaleler ve fonlardan biriken para ile doyurursun harram zıkım olsun,bu ülkeden nefret ettim işkur diye bi kurum cıkarmışlar ,birisi geriye dönük 600 günü geçiyor derken ,başvuru yapmamıza rağmen red cevabı ile karşılaşıyoruz.geriye dönük 3 yıl!!!!6 yıl çalışmada sürekli işden cıkartılsanız bunada hak kazanamıyormuşuz geriye dönük 3 ,son 3 yılda 600 günmüş,böyle İŞKUR, böyle SSK,hesaplamadan yoksun danışma olursa böyle geriye dönük kurumlar olursa böyle geriye dönük hükümet devlet olursa ,böyle sistem olursa,arada biriken bu paralar devletin kasasına giriyo hemde bizim maaşımızdan kesilerek bu insanların cebine giriyo haram zıkkım olsun hakkımı bu sistemi kurup da adam gibi işletmeyenlere helal etmiyorum ,işsiz biri olarak en sevdiğiniz insanlardan Allah cıkartır inşallah,emekliliği gelip ssk da süründürdüğünüz o insanlar ve işkur saçmalığı geriye dönük 3 yıl saçmalığı ,kandırın insanları ,

Comment from mustafa
Time 23 Kasım 2012 at 12:55

mustafa 09/2009 itibaren 3işe girdim ve çıkışımi verdi
şirket kapadı iş bitimi diye işten çikardilar600 ğünüm dolmuştu 50gün raporum vardi bunun için ara boşluk vardiye işsizlik ten yararlanamim bunun için ne yapmak lazım teşekürler

Comment from şefik
Time 28 Kasım 2012 at 00:00

MERHABA .BEN İŞSİZLİK MAAŞI ALMAYA HAK KAZANDIM .BİRİNCİ AY ALACAĞIM. KAFAMA TAKILAN BİR SORU OLUŞTU. ŞU ANDA İŞSİZİM ESKİPATRONUM BİR AYLIK Bİ İŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE TEKLİF ETTİ. ÇALIŞMAYA BAŞLARSAM BİR AY SONRA TEKRAR MAAŞIMI ALMAYA DEVAM EDERMİYİM. BU ARADA İŞ SİGORTAM YATIRILACAK . TABİKİ İŞKURA BİLDİRECEĞİM.BENİ AYDINLATIRSANIZ MEM OLURUM

Comment from Anonim
Time 7 Aralık 2012 at 13:50

ben geçen sene işten cıkarıldım fakat çıkışımı vermek istemediler beni 25/2 maddesi geregi cıkarma nedeni ile son verdiler böyle oluncada cıkış belgesi vermeden gönderbiliyorlarmış (25/2 maddesine baktıgım zaman uyuşturucu kullanmak işe alkollü gelmek hırsızlık cinsel taciz vs yazıyodu bunu neden göstermiş )) böyle oluncada bende protosto çektim noterden ve cıkış belgemle tazminatımı taleb ettim tabi yatırmadılar ve bende dava açtım elimde cıkış belgesi olmadıgı için işsizlik parasıda alamadım davamda devam etmekte davam bitince ben haklı bulunursam sonuç belgesini alıp iş kura işsizlik parası alabilir miyim süresi nedir bunu teşekkürler

Comment from hercai
Time 10 Aralık 2012 at 18:32

merhaba ben bir kız yurdunda çalışıyorum daha önceden 500 küsür gün ssklıydım şimdi yeni iş yerindende ikibuçuk aylık daha eklendi işsizlik maaşı alabilirmiyim…

Comment from Anonim
Time 19 Aralık 2012 at 17:26

1 YILDIR SİGORTALIYIM İŞYERİM KAPANACAK İŞSİZLİK MAAŞI ALABİLİYORMUYUM BU DURUMDA İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Write a comment