404

Site search

Categories

Şubat 2016
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Oca    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Tags

İşsizlik Maaşı Kaç Lira Olacak?

Halen asgari ücretin yüzde 80’i düzeyinde olan işsizlik aylığındaki üst sınır asgari ücretin 1.5 katına çıkarılacak. Böylece halen en fazla 670 lira olan işsizlik aylığı bin 256 liraya kadar çıkabilecek.

Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nda görüşülmesinin ardından son şeklini alacak Ulusal İstihdam Strateji Belgesi taslağında işsizlik sigortasının, işsizlere yeterli koruma sağlayamadığı vurgulandı. İşsizlerin sadece yüzde 13’lük bölümünün işsizlik aylığı alabildiğine dikkat çekilirken, yararlanma oranının düşüklüğünün, işsizlik aylığına hak kazanma koşullarının ağırlığından kaynaklandığı dile getirildi. Türkiye’de prim ödeme süresine bağlı olarak altı ila on ay arasında değişen işsizlik aylığından yararlanma süresinin de OECD ülkelerinde ortalama 16.5 ay olduğu ifade edildi.

PRİM ÖDEME SÜRESİ KISALACAK
Mevcut düzenlemeye göre, işsizlik aylığı alabilmek için son 4 ayı kesintisiz olmak üzere işsiz kalmadan önceki son üç yıl içinde en az 600 gün prim ödenmesi gerekiyor. Ulusal İstihdam Strateji Belgesinde öngörülen yeni düzenlemede ise son iki yıl içerisinde 360 gün çalışmış olmak, işsizlik aylığı almak için yeterli sayılacak.

İŞSİZLİK AYLIĞI KATLANACAK
Yürürlükteki kanuna göre, çalışırken alınan ücretin yüzde 40’ı oranında işsizlik aylığı ödenebiliyor. Ancak bu şekilde ödenecek rakam hiçbir şekilde asgari ücretin yüzde 80’ini aşamıyor. Bu durumda, çalışırken aylık ücreti 5 bin lira olan kişi işsiz kaldığında en fazla 670 lira işsizlik aylığı alabiliyor. Yeni düzenleme hayata geçtiğinde ise işsizlik sigortasında üst sınır brüt asgari ücretin 1.5 katına, yani bugünkü asgari ücret üzerinden bin 256 liraya çıkartılacak. İşsizlik aylığı yükseltilecek ancak işsiz kalanları tembelliğe yöneltmemek amacıyla uzun süreli işsizliklere düşük tutarda aylık ödenecek. İşini kaybeden işçi işsizliğinin ilk üç ayında, çalışırken son 12 ayda aldığı ortalama ücretin yüzde 50’si oranında işsizlik aylığı alacak. Bu oran işsizliğin ikinci üç aylık döneminde yüzde 40, geri kalan sürede ise yüzde 25 olarak uygulanacak. Böylece çalışırken 2 bin 500 lira ücret alan bir kişi ilk üç ay için bin 250 lira, ikinci üç ay için bin lira, geri kalan dönem için ise 625 lira işsizlik aylığı alabilecek.

165 BİN KİŞİ ALIYOR
2009 yılındaki kriz benzeri durumlarda veya işsizlikte ani yükselişlerin yaşandığı durumlarda işsizlik aylığı ödenme süresi ve aylık tutarının yüzde 50’ye kadar artırılması konusunda da Bakanlar Kurulu yetkili olacak. İşsizlik Sigortası’ndan kurulduğu Mart 2002 tarihinden bu yana 2 milyon 257 bin 387 kişiye işsizlik aylığı ödendi. Haziran ayı itibarıyla 165 bin 299 kişi işsizlik aylığı alıyor.

25 YAŞ ALTI GENÇ İŞSİZLERE KOLAYLIK SAĞLANACAK
İşsizlik aylığına hak kazanma koşullarını sağlayamayan 25 yaşın altındaki çalışanlara prim ödeme ve yararlanma süresi yüzde 50 indirimli olarak uygulanacak. Son iki yıl içinde 180 gün prim ödeyerek çalışan 25 yaşın altındaki genç işsizler de işsizlik aylığı alabilecekler. Bu koşulları da sağlayamadan işini kaybedenler ile yasal olarak en fazla on ay işsizlik aylığı alması gerektiği halde bu süre dolmasına rağmen işe giremeyenlere bütçeden sağlanan kaynaklarla işsizlik aylığı ödenecek. Halen, son üç yıl içinde 600 gün sigortalı çalışan işsizlere 6 ay, 900 gün çalışanlara 8 ay, bin 80 gün çalışanlara da on ay süreyle işsizlik aylığı ödeniyor. İşsizlik aylığı ödeme süresinin uzatılması öngörülüyor.

“İşsizlik Maaşı Kaç Lira Olacak?” için 78 cevap

 1. bülent diyor ki:

  bu kanun ne zaman yürürlüğe girer?

 2. abdurrahman diyor ki:

  Benzer sitelerde de hep aynı makale var.Ne zaman olacak bilgi yok.Lütfen bir tarih belirtiniz.
  Saygılarımla ,

 3. mustafa diyor ki:

  işsizlik maaşı alankişinin emeklisine bu para yansıyormu

 4. suat kesgin diyor ki:

  bu kanun ne zaman yürürlüğe girer

 5. Anonim diyor ki:

  AYNEN BENDE ONU SORUYOROM BU İŞSİZLİK ÖDENEĞİ SON ŞEKLİNİ NEZAMAN ALACAK?

 6. Anonim diyor ki:

  meryem peki asgari ücret nekadar olacak

 7. galip diyor ki:

  merhaba ben 3,5 sene çalıştım şuan işsizlik aylına yazıldım aceba aylık kaç lira alırım teşekkürler

 8. hüseyin diyor ki:

  işten istifa edip ayrılsam 2500 gün aralıksız çalışıyorum işsizlik maaşı alabilirmiyim

 9. Anonim diyor ki:

  kanun ne zaman yuruluge gırecek?

 10. sinan diyor ki:

  bu kanun ne zaman yururluge gırer suan işsızlik maaşı alanlar bu kanundan faydalanacak mı cevap yazarsanız sevınırım.

 11. haydar diyor ki:

  sinan sana bişey yok :))))

 12. esra diyor ki:

  merhaba ben 24 yaşındayım son iki yılda yaklaşık 220gün sigorta primim ödendi şuan çalışmıyorum işsizlik maaşından yararlanabilirmiyim.

 13. ibrahim tarıman diyor ki:

  merhaba ahustosun sonunda son mahaşımı alacahım işsizlik mahaşının uzaması ndan ben yararlana bilirmiyim .bizim mahaşlarımızdan buzamana kadar her ay bi miktar bedel kesildi bana verilen işsizlik mahaşı kesilenlerin cok altın da bende kesilen heray bedel nereye gitti bodralarımda her ay belli bir miktar kesilmiş neden kesilen miktarın tamamı işsizlik mahaşı olarak verilmiyorda belli bi kısmı 8 ay kadar bi sürede mahaş baglanıyor buzamana kadar işsizlik sigortası altında kesilen paraları kimden talep etmemiz gerekmektedir

 14. yürürlük diyor ki:

  nezaman yürürlüğe gireceği hakkında milleti bilgilendirirseniz çok iyi olur

 15. Anonim diyor ki:

  BU KANUN NEZAMAN YÜRÜRLÜGE GİRECEKMİŞ TARİHDE VERİN BARİ HERŞEYİ ANLAŞIR BİŞEKİLDE YAZILMIŞ ???

 16. mehmet öz diyor ki:

  ben altı aydır işsizlik maaşı alıyorum 2 ayım kaldı bu iki ay bitse gene faydalana bilirmiyim acaba teşekürler

 17. kanun ne zaman yürülüğe girecek, asgari ücret alanlar ne kadar maaş alacak?

 18. işsizlikmağışı ikibin onbirde nekadar olacak benşuan yedi senedir şalışıyorum aylıgım resmi sekizyüz lira net nekadar alacam

 19. selçuk diyor ki:

  2010 yılından beri aynı işyerinde sigortalıyım ne kadar işsizlik maaşı alabilirim

 20. Anonim diyor ki:

  işdeyken düzgün bi maaşimız yok kalmış ki işsiz iken düzğün bir maaş alacağız burası turkiye düzgün helal calışma ile bir yere varılmıyorr falan miş filanmı boş zengin hep zengin fakir hep fakirrrrr değişen hic birşey yok

 21. Anonim diyor ki:

  asgari ücretle çalısyordum işten çıkartıldım ne kadarişsizlik maası alabilirim ve yasa ne zaman uygulanacaktır.tesekkler.

 22. nedim diyor ki:

  özel şirkette 10 yıl aynı şekilde çalıştım.Ne kadar alabilirim ?

 23. ayhan diyor ki:

  askeri ücretle 600 gün sigortalı çalışıp işsizlik maaşı almaya hak kazananlar bu yeni kanuna göre ne kadar alacak, yeni kanun yürülüğe girdiğinde hangi dönemleri kapsacak.

 24. ceren diyor ki:

  slm biranönce işsizlik maaşına zam yapılsın lütfen. ekonomik darlık belimizi büktü…

 25. glsh diyor ki:

  552 gün prim yatan biri için hiç bir sekilde ödeme yapılmıyor mu? mesela 600güne 6 ay, 552 güne 2 ay bile yapsalar benim için yeterli!

 26. yaşar dal diyor ki:

  ben 8 aybir işyerinde çalıştım ayrıldım bir ay boşluk oldu tekrar işe girdim 18ay çalıştım işsizlik maaşı alabilirmiyim

 27. 4 aydır işsizlik maaşı alıyorum. 6 ay daha alabilme hakkım var. bu yeni yasadan faydalanabilecek miyim. yoksa yine eski miktarı mı alacağım.

 28. Haydar diyor ki:

  Selam İşsizlik Maaşının 2. Taksitini Aldım Fakat
  1. Taksit 580 Tl. iken ,
  2. Taksit 430 Tl Olarak Aldım Neden Olabilir tŞkler..

 29. mutluu diyor ki:

  işsizlik maaşına başvurdum bana ay sonunda git bak ptt ye çıkmışsa alırsın dediler.kesin çıkma gibi olanak varmı arkadaşlar.

 30. serpil diyor ki:

  9 yıldır aynı işyerinde çalışıyorum.iki yıldır sözleşmeli çalıştırdıkları için süre bittiğinde bir ay gecikmeli olarak sigorta işlemi başlatılıyor.maaşım askeri ücret seviyesinde ne kadar işsizlik maaşı alabilirim?

 31. mehmet diyor ki:

  iyi gunler ben 600 gun sıgortalı olarak calıstım fakat issızlık maasını nerden alacagımı bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz tesekkurler.

 32. ibrahim diyor ki:

  150 gün ve daha öncesi 1500 günüm var işten cıkarıldım nekadar işsizlik maaşı alırım (daha önce hic almadım)

 33. erkan bütüner diyor ki:

  çalısmak ta olduğum iş yerinden işveren tarafından kendi isteği ile çıkıs gösterildi ama kendi isteğimle çıkmadığim için imza atmadım işşizlik maasına bas vurabilirmiyim 24 ağustosta çıkıs verildi bilgilendirebilir misiniz

 34. Anonim diyor ki:

  1 senedir bir şirkette aralıksız çalıştım işşizlik maaşı alabilirmiyim
  belli bir süre dolmasımı gerekiyor

 35. emine diyor ki:

  ben 8 yıldır çalışmışım işten çıktım işsizlik maaşını hak etim ama nekadar alacağımı bilmiyorum aynı işyerinde 2570 günüm var ve pirimimde 1,251 tl den yatıyor nekadar alırım acaba

 36. yasin diyor ki:

  kanun 1 ocak 2012’de yürürlüğe girecek…

 37. nizamettin diyor ki:

  01/04/2011 tarihinden bu tarafa çalışıyorum yalnız 59 gün de 1 gün çıkış oluyor bu doğrultuda ayrıldığımı düşünsek işsizlik maaşını hak ediyormuyum şimdiden teşekkürler kolay gelsin

 38. bahtiyarmalak diyor ki:

  ben altı senedir kesintisiz net çalıştım şimdi ayrıldım ve çok az maaş alıyorum neden aldıgım 316 yt neden az anlamış degilim arkadaşlarıma soruyorum 500 600 yüz alanlar var ben niye az alıyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim

 39. bahtiyarmalak diyor ki:

  bunun yeniden hesaplanıp bu zamana kadar aldıgımın uzerine eklenmesini ar ediyorum teşekkurler

 40. bahtiyarmalak diyor ki:

  salık hizmeti alamıyorum bilgi verebilirmisiniz

 41. maas diyor ki:

  ben 2aydır işyerınde calısıyodum 2aylık deneme süresınde uyum saylayamamaktan cıkardılar ama 1676 gün sıgortam var işsizlık maasi alabılırmiyım

 42. bülent kiraz diyor ki:

  ben toptancı halde çalışıyodum sigortam olmadığı için ayrıldım bende yararlana bilirmiyim ve çok zor drumdayım

 43. mesut diyor ki:

  işzlik maaşı alıyom 4aydr aldıgım maaş 396 lira maaş alanların bilgisi varmı nekadr alıyosnz?

 44. ERSİN KAÇKAR diyor ki:

  Sayın.Yetkili,
  Ben 08/09/2010 tarihinde işyerinin kapanması sonucu işten çıkartıldım ve işkurdan işsizlik maaşı almaya başladım ilk 20 günlük ödeneği aldım sonrakileri almadım zira 01.10.2010 tarihinde iş başı yaptım ondan sonra 14/03/2011 tarihinde işten çıkartıldım tekrar işkurdan işsizlik maaşı alamadım gerekçe olarak bana işe başlama tarihini işkura 15 gün içerisinde bildirmediğim söylendi benim böyle bir bildirimden haberim dahi yoktu.
  Sn.Yetkili, ben tekrar 04/04/2011 tarihinde iş başı yaptım
  sonrada 06/06/2011 tarihinde işten çıkartıldım yine işkur bana aynı bahaneyi öne sürdü ben şimdi 14/06/2011 tarihinde işbaşı yaptım ve halen iş aktim devam ediyor olası bir işten çıkartılmam sürecinde işkurdan işsizlik maaşını nasıl alabilirim yada nasıl hak sahibi olurum.acil cevabınızı bekliyorum,
  Saygılarımla

 45. serdar diyor ki:

  09.07.2008 işe giriş tarihim 14.12.2011 işten kıkış tarihim ben buna göre ne kadar işsizli maaşı alacağım saygılarımla.

 46. Anonim diyor ki:

  bu kanunun yürürlüğe girmesi ertelendimi

 47. Anonim diyor ki:

  hep aynı senaryo kanun yürülüğe girdiğinde şöle olacak böyle olacak tarih belli değil????????????

 48. Yahya YAZICI diyor ki:

  Çalışma süresi içinde, işsiz kalan, çabuk olsun diye yeni bir iş bulabilmesi için, İş ve İşçi Bulma karumuna, iş aramak için müracaat etme imkanı varmıdır.? 1994 yılından beri sigortalı olarak çalışan bir kişinin, İşsiz kalması sonrası kaç ay isizlik aylığı alacaktır ? Teşekkür ederim.

 49. aysu diyor ki:

  ben babamdan maaş almaktayım du ve yetim maaşı ama ayrıca ssklı bir birimde de calışmaktayım acaba işsizlik maaşına müracaat edersem dul yetim maaşom kesilir mi lütfen duy sesimizi ve cevap verinnn
  saygılarımla

 50. coşkun dagli diyor ki:

  28 122011de işten çikiş tarihde ben buna göre ne kadarişsizlik maaşi alaçım saygılar

 51. Ümit diyor ki:

  25 yaşından gün aldım 08.08.1986 doğumluyum diğer bütün koşulları sağlıyorum fakat 25 ten gün aldım 25 yaşta dahilmidir.
  Saygılar

 52. alper diyor ki:

  endüşük işsizlik maaşı nekadar arkadaşlar.bilen varmı.

 53. cetin colak diyor ki:

  2 ay önce işsizlik maaşi almaya başladım pirimlerim 2500 tl idi aldığım işşizlik maaşi 670 tl dir 8 ay ödenek alacakmişim devletin maaşlar artacak dediği fi tarihinde

 54. zehra diyor ki:

  07 01 2012 işten ayrıldım işkur a başvurdum ilk maaşımı ne zaman ve ne kadar alırım???

 55. nurten özdemir diyor ki:

  ne kadar işsizlik maaşı alacam 1 şubat itibarıyla

 56. Umut diyor ki:

  2003 senesinden beri ayni yerde ve duzenli sigortalar odenerek calisiyorum.sigorta primleerim tavandan yatti surekli.brut 3500 tl olan zamanlarda oldu.simdi is verenden dlayi issizim ve iss.sigortasi alma hakkim var,fakat alicagim parayi merak ediyorum yine 554 tl mi olur.tesekkrler simdiden.

 57. selahattin diyor ki:

  siz bence işsizlik ödeneği nasıl alırım. kaç para elime geçer. prim gün sayısı düşse iyi olur. diye düşünmek yerine bence iş bulup çalışın. yoksa ileride çok pişman olursunuz benden söylemesi…,

 58. selahattin diyor ki:

  işsizlik maaşı 2012 ocak haziran arası net taban 352,26 net tavan ise 704,52 olmuştur.Temmuz aralık arası ise alt limit 373,72 TL üst limit 747,43 TL dir

  İşsizlik maaşı şartları

  İşsizlik ödeneğini kimler alır.Öncelikle 1.şart İşten çıkarılmadan önce yani Hizmet akdinin feshinden önce 120 gün sürekli prim ödenmiş olunmalı yani son dört ay sürekli çalışılmış olmalı 2.şart ise son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödenmiş olmalıdır.3.şart işçi kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalınmalıdır.

  Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak ne demektir.Bunu maddeler halinde yazalım

  Hizmet akitleri, ihbar önellerine uygun olarak işveren tarafından feshedilmesi
  Hizmet akitleri, sağlık sebepleri, işverenin kanunda belirtilen ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan davranışları ve işçinin çalıştığı işyerinde bir haftadan fazla süre ile işin durmasını gerektirecek zorlayıcı sebepler nedeniyle bizzat kendileri tarafından feshedilmesi
  Sağlık sebepleri veya işyerinde işçiyi bir haftadan fazla süre ile çalışmaktan alıkoyan bir zorlayıcı sebebin ortaya çıkması halinde işveren tarafından hizmet akdi feshedilmesi ,
  Belirli süreli hizmet akdi ile çalışmakta olup da sürenin bitiminde işsiz kalınması
  İşyerinin el değiştirmesi veya başkasına geçmesi, kapanması veya kapatılması, işin veya işyerinin niteliğinin değişmesi nedenleriyle işten çıkarılmış olması
  Özelleştirme nedeniyle hizmet akdi sona ermiş olması
  işsizlik ödeneği verilme zamanı ve hesabı

  600 gün prim ödemiş olanlara 180 gün,

  900 gün prim ödemiş olanlara 240 gün,

  1080 gün ve daha fazla prim ödemiş olanlara 300 gün,

  süre ile işsizlik ödeneği ödenecektir.

  Eğer işsizlik ödeneği alınırken tekrar işe girilirse işsizlik ödeneği kesilecek ve tekrar işsiz kalınırsa ve ödenek almak için süreler ve şartlar kanuna uygun değilse daha önceki hakedilenler alınacaktır. Süreler ve şartlar yerine getirilmişse yeni hak sahipliğinden doğan işsizlik ödeneği alınacaktır.

  işsizlik ödeneği sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde kırkıdır. Bu şekilde hesaplanan işsizlik ödeneği miktarı, 4857 sayılı İş Kanununun 39 uncu maddesine göre onaltı yaşından büyük işçiler için uygulanan aylık asgari ücretin brüt tutarının yüzde seksenini geçemez.

  işsizlik ödeneği alma süresini süresini gün sayısını girerek işsizlik süre hesaplama formu sayfasına gidin

  ne kadar işsizlik maaşı alırım öğrenmek istiyorum diyorsanız işsizlik parası hesaplama formu sayfasına gidiniz

  İşsizlik ödeneği tabloları hesaplama alt ve üst limitleri

  01.01.2012-30.06.2012 dönemi için

  asgari ücret (886,50 ) x 0,40 = Brüt işsizlik parası (354,60 )-Damga vergisi(2,34 ) =Net işsizlik parası taban 352,26 TL

 59. hasan canbaz diyor ki:

  nekadar işsizlik maaşı

 60. hasan canbaz diyor ki:

  300 gün üzerinden

 61. murat koçak nekadar issizlik parası alacagım işe giriş 2006 02 21 cıkış 2012 01 25

 62. PEKI ben işkur sayesınde 6 aylık mevsımlık işçi olarak çalıştım şimdi süre dolunca işten ayrılıyorum işsizlık maaşı alabılır mıyım ? diyor ki:

  cevabınızı beklıyorum TŞKRLR

 63. mehmet diyor ki:

  selm bu nasıl adalet son 5 senedır sıgortam full yaırılmış işveren tazmınat vermek ıcın cıkışımı son bır ay işe gelmemişim dıye verıyor bu nedenle işsilik maaşindan yaralanamıyorum ne yapmam gerekıyor luten aydınlarsanız sevınırım haksızlık bu

 64. Anonim diyor ki:

  askeri ücret alan bir kişi işsizlik maaşı kaç lira alır.

 65. şaresiz diyor ki:

  selam mrb ben işsizlik maaşına başvurdum fakat ödeme alamadım her anği bir ptt den 3 ay oldu bunu nereye bıildirmeliyim kimi kimi şikayet edeceğim neden yatmamış olabılır yada maaş??

 66. NURİ ARSLAN diyor ki:

  BUÜLKEDE. İŞCİYİ DÜŞÜNENVARSA EMEYE SAYGISI OLANVARSA BENYANLARINDAYIM BEN.
  BİR İŞCİ BİR EMEKCİ OLARAK.HAKLARIMIZI ARAYIP SORACAGIMIZ BİR MAKAM İSTİYORUM PARASIS BİREMEKCİ NEYOL BİLİR NEYASA BİZ SADECE CALIŞMAYI ÜRETMEYİ BİLİRİZ FIRSATCI İŞVEREN LERİN KÖLESİ ETMEYİN SAYGILAR SEVGİLER TÜM İŞCİ EMEKCİLERE VE ONLARASAYİP CIKANLARA…..

 67. badava parayı ne kadar cok seversin

 68. mustafaf diyor ki:

  10 yıldır aynı yerde calışıyordum işten cıkarıldım nekadar işsizlik maaşı alırım

 69. furkannu diyor ki:

  meraba 870 gün pirim ödeyip 995 tl maaş alıyordum işkur ra başvurdum maaş baglanırsa nekadar alabilirim cevap verirseniz sevinirim ..

 70. musti diyor ki:

  Okuduklarımdan anladığım kadarıyla işsizlik maaşı yüksek maaş alanlar için çıkartılmış,örnek verirken devamlı yüksek maaş ( 5.000 ) tan bahsediyorsunuz.Neden bir asgari ücretliyi örnek göstermiyorsunuz,tabiki çıkacak rakam çok komik bir rakam olduğu için.Kısacası burdaki pastanın kaymağınıda üst seviyede çalışanlar yiyor, alt tabaka yine aç.Düşünsenize bir müdürün işsizlik parası kuyruğunda beklediğini,çok komik ama yaşanmış bir gerçek bu.

 71. HÜSEYİN diyor ki:

  6OO GÜNÜ DOLDURDUM NE KADAR MAAŞ ALIRIM CEVAP

 72. yaşar diyor ki:

  !!!Arkadaşlar Son iş yerinizden istifa,evlenme,emeklilik sebebiyle ayrılmanız,veya her hangi sorun nedeniyle işten çıkarılmanız halinde İŞSİZLİK ÖDENEĞİ BAĞLANMAYACAKTIR.Bunun dışında birde 3 yıl kesintisiz çalışmış olmalısınız.Eğerişten çıkarıldığınız tarih içinde 3 yıl geriye dönük olarak 600 gün sigorta primi ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük 900 gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük 1080 gün prim ödemişseniz 10 ay işsizlik maaşından faydalanabiliyorsunuz. Alacağınız ücret ise son 120 günün brüt ücretinin yüzde 40′ı kadar işsizlik maaşı almaya hak kazanıyorsunuz.saygılar…

 73. kafanıza takılanlarrı sormak ıcın mesaj atın diyor ki:

  arkadaslar kafanıza takılanlar ıcın ender.aktaş.125@facebook.com mesaj atın cevap yazalım

 74. Cok acil cevap bekliyorum diyor ki:

  Ben 1990 dogumluyum 22 yasındayım 74 gun ssk var bu issızlik maasından yararlamak ıstıyorum cevabını almak ıstıyorum hemen evlıyım ondan cünkü

 75. GÜVEN diyor ki:

  2005-2012 ocak/15 itibari ile kesintisiz sigortam ödenmiştir. buna göre kaç ay işsizlik maaşı alırım? Eylül ayında yarım maaş verildi…

 76. Yeter 2006 altı yilindan beri calisiyorum diyor ki:

  Herkez bir seyler söylüyor ben 2006 dan beri calisiyorum
  İşden çıkarılacağımı duyuyorum bana hiç bir şey söylemiyorlar ne yapabilirim ne yapmam lazım bilgilendirirmisini

 77. bence diyor ki:

  bence mükemel bana göre serbest meslekte 250 tl valla süper